Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Awaryjne" prace na Trakcie

 1 dodane: 16:36, 26/01/13

tagi:

Mimo że zima w pełni, na Trakcie św. Wojciecha trwają już pierwsze remonty. Nie jest to jednak jeszcze typowe, pozimowe łatanie dziur w jezdni.

"Awaryjne" prace na Trakcie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jeden z czytelników naszego portalu zwrócił nam uwagę na pracujących na Trakcie św. Wojciecha robotników. - Na odcinku od Sandomierskiej do Gościnnej naliczyłem trzy ekipy remontowe. To dziwne, bo przecież zima jeszcze w pełni. A ostatnio mamy wyjątkowe mrozy – mówił nam mieszkaniec Oruni.

Okazało się, że prace na Trakcie przeprowadzone są na zlecenie gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Obecnie prowadzone są naprawy doraźne zabezpieczające stany awaryjne. Nie jest to jeszcze akcja napraw zimowych – tłumaczy Maria Jaźwińska, p.o rzecznika ZdiZ w Gdańsku.

A te ostatnie też na pewno będą miały tutaj miejsce. W jakich dokładnie miejscach i w jakiej skali, jeszcze nie wiadomo. - Wielkość środków, jakie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku przeznaczy na pozimowe naprawy, będzie możliwa do określenia dopiero po okresie zimy i zależeć będzie od stanu technicznego nawierzchni – komentuje Jaźwińska.

Jak wyjaśniają nam urzędnicy, koszt napraw nawierzchni jezdni uzależniony jest od zastosowanych technologii. I tak: asfalt na zimno – to wydatek rzędu 50 zł/m2, asfalt lany bez cięcia i kucia: 80 zł/m2, asfalt lany z cięciem i kuciem: 140 zł/m2.

Galeria artykułu

"Awaryjne" prace na Trakcie

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń