Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Co to jest wspólnota mieszkaniowa?

MojaOrunia.pl » FAQ » ...

 0 dodane: 13:03, 31/01/13

tagi:

Wspólnota mieszkaniowa to wszyscy właściciele, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości (na przykład jednego budynku). Wspólnota mieszkaniowa powstaje z mocy prawa z chwilą wyodrębnienia pierwszego lokalu.
Takie „wyodrębnienie” ma miejsce, kiedy na przykład w budynku komunalnym (należącym do miasta) jeden z najemców wykupi lokal na własność.

Albo kiedy kupujemy mieszkanie od dewelopera. Wtedy „z automatu” powstaje wspólnota mieszkaniowa.
Członkiem wspólnoty jest każdy właściciel, którego lokal został wyodrębniony, przysługują mu określone, przewidziane ustawą uprawnienia oraz spoczywają na nim związane z utrzymaniem lokalu i udziale w zarządzie nieruchomością wspólną obowiązki.

Rozróżniamy dwa rodzaje wspólnot. Mała wspólnota mieszkaniowa (do 7 lokali) i duża wspólnota mieszkaniowa (powyżej 7 lokali). Szczegółowo o małej wspólnocie przeczytasz tutaj, a o dużej - w tym miejscu.
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń