Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wrzeszczańska impreza – warto się wybrać

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 14:15, 18/09/09

tagi:koalicjafestynWrzeszcz

Tym razem zapowiadamy imprezę, która nie odbędzie się na Oruni lub nawet w jej pobliżu. Na moment przenosimy się do Wrzeszcza. I zapraszamy także naszych czytelników. 20 września na godzinę 12:00.

 Wrzeszczańska impreza – warto się wybrać
Wrzeszczańska impreza – warto się wybrać
Fot. Aga Doborzyńska

Fotografia 1 z 1

Orozpropagowanie imprezy „Wrzosowisko – Wielki Festyn Rodzinny Wrzeszczan” poproszeni zostaliśmy przez dziennikarzy z zaprzyjaźnionego portalu: www.wrzeszcz.info.pl. Zgodziliśmy się. Po pierwsze, pomagać ogólnie wypada, po drugie – jest to całkiem fajna impreza i po trzecie, całkiem niezobowiązująco liczymy na artykuł na wrzeszczańskim portalu o Parku Oruńskim. A że jest o czym w tej kwestii pisać, oruniaków przekonywać nie trzeba. Za to ludzi mieszkających w innych częściach Gdańska – w tym i we Wrzeszczu – już jak najbardziej. Oruńskiemu parkowi do prawdziwej świetności brakuje kilku rzeczy. Jedną z nich jest odpowiednia reklama tego miejsca. I tu pojawiają się właśnie wrzeszczańscy dziennikarze...


Póki co, wracamy do Wrzeszcza. 20 września o godzinie 12:00 rozpocznie się wielki rodzinny festyn wrzeszczan. Impreza będzie miała miejsce na terenie Teatru Leśnego przy ulicy Jaśkowa Dolina 48.
Organizatorem tego wydarzenia jest Koalicja na Rzecz Wrzeszcza. W jej skład wchodzą GAK, Klub „Winda”, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Fundacja „Dr Clown” i Komitet Inicjatyw Lokalnych we Wrzeszczu.     
-  Festyn skierowany jest zarówno do najmłodszych mieszkańców, dla których będzie przygotowane specjalne miejsce z grami i zabawami, jak również dla trochę starszych, którzy będą mogli m.in. przejść krótki kurs tańca, poprowadzony przez formację Flow'Sis – mówią organizatorzy.
- Równocześnie będzie można obejrzeć wystawę fotografii, udostępnioną przez Fundację Marka Kamińskiego, nauczyć się trudnej sztuki wiązania krawatu, czy też gry na bębnach afrykańskich. Główną atrakcja Festynu będą koncerty. Wystąpi Mikołaj Sikała, zespół Łyczacza i Remont Pomp. Planujemy też wstępy dwóch szkół wrzeszczańskich oraz Wojtka Kubika ze szkoły muzycznej – wylicza atrakcje festynu Alicja z Regionalnego Centrum Wolontariatu.


Podczas Festynu nastąpi również rozwiązanie konkursu „Zielony Wrzeszcz”, który był kolejnym działaniem Koalicji na Rzecz Wrzeszcza. Zostanie wyróżniony najpiękniejszy ogródek bądź balkon. W programie zaplanowano również warsztaty medyczne, punkt gier i zabaw dla dzieci, punkt bezpłatnych porad pracowników socjalnych i Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzaleznień od Alkoholu, namiot wrzeszczańskich organizacji pozarządowych, warsztaty bębniarskie oraz samoobrony i tańca, pokaz filmów jednominutowych z warsztatów STRANGER.


Plan festynu
12:00 – oficjalne otwarcie
12:10 – występy szkół
12:40 – ogłoszenie konkursu „Zielony Wrzeszcz”, wręczenie nagród
12:50 – koncert zespołu Remont Pomp
13:10 – pokaz grupy tanecznej Flow'Sis połączony z kursem tańca
13:25 – występ saksofonisty Wojtka Kubika z zespołem Daga-Bash Band
14:30 – recital muzyki klasycznej w wykonaniu Mikołaja Sikały
15:00 – występ zespołu Łyczacza
16:30 – oficjalne zakończenie „Wrzosowiska”


Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na portalu: www.wrzeszcz.info.pl.

Galeria artykułu

 Wrzeszczańska impreza – warto się wybrać

Wrzeszczańska...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń