Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Boisko na Smoleńskiej coraz bliżej

 1 dodane: 20:11, 26/02/13

tagi:Smoleńskaboisko

Jest sponsor, jest umowa na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej – inwestycja, która w skrócie nazwać można: budowa boiska na Smoleńskiej, nabiera tempa. Inne planowane boisko, te przy ulicy Modrej na Olszynce, będzie musiało poczekać na stosowne ekipy znacznie dłużej.

Boisko na Smoleńskiej coraz bliżej
Boisko na Smoleńskiej coraz bliżej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Wiceprezydent Andrzej Bojanowski: „(...)informuję, że przy Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego przy ul. Smoleńskiej 6/8 realizacja pełnowymiarowego boiska jest w toku przez pozyskanego przez Miasto sponsora. 11.02.2013 roku została podpisana umowa na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz przetargowej boiska.”

To fragment odpowiedzi, którą na swoją interpelację otrzymała Beata Dunajewska, radna Platformy Obywatelskiej. - To znakomita wiadomość – komentuje Dunajewska. - Inwestycja na Smoleńskiej „jest już bliżej niż dalej”. Wszystko może zakończyć się w najbliższych kilku miesiącach – prorokuje radna miasta.

Zgadza się to również z wcześniejszą obietnicą, jaką w rozmowie z nami, złożył pod koniec zeszłego roku prezydent Paweł Adamowicz. - Chciałbym aby, na początku przyszłego roku szkolnego inwestycja się zakończyła. Ale być może trzeba będzie poczekać nieco dłużej – do końca 2013 roku wszystko jednak powinno być już gotowe – mówił nam wtedy prezydent.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, sponsorem, o którym wspomina wiceprezydent Bojanowski, jest Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna. Będziemy jednak jeszcze potwierdzać tę informację.

Na razie nie ma jeszcze wielu szczegółów, jak przyszłe boisko będzie się prezentować. Z wstępnych informacji wynika, że obok pełnowymiarowego boiska do gry w piłkę nożną, powstaną mniejsze boiska dookoła, już do innych dyscyplin – koszykówki i siatkówki.

Mniej optymistyczne wieści płyną z Olszynki. „W tegorocznym planie budżetu nie jest przewidywana realizacja boisk przy Szkole Podstawowej nr 59, ulica Modra 2 „ - pisze we wspomnianej wyżej odpowiedzi wiceprezydent Bojanowski.

- Aż trudno to jakoś komentować – mówi nam Jadwiga Kubik, przewodnicząca Zarządu Osiedla „Olszynka”. - Szkoda, że dzieci wiceprezydenta Bojanowskiego i innych oficjeli nie chodzą do szkoły przy ulicy Modrej. Może wtedy też i dla naszych dzieci coś by wreszcie zrobiono. Nasza Rada już trzecią kadencję nie może doprosić się o nowe boisko przy Szkole nr 59. A przecież na spotkaniu z mieszkańcami Olszynki prezydent Adamowicz obiecywał, że osobiście zajmie się całą sprawą – dodaje radna.

Wiceprezydent Bojanowski w odpowiedzi do radnej z Platformy Obywatelskiej przypomina, że w tym roku gmina planuje zrealizować w sumie pięć boisk. Oprócz Oruni, dwa z nich mają między innymi powstać na Zaspie (przy Meissnera i Startowej).

Galeria artykułu

Boisko na Smoleńskiej coraz bliżej

Boisko na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.158.217.*

10:01, 03/03/13

Nic nie piszecie o urządzeniach lekkoatletycznych/bieżnia,skocznia.../ a obok są dwie szkoły.Jak realizować program z wych.fiz.???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.20.*

08:46, 28/02/13

E to boisko na ZKPiG nr 5 to mały orlik tu u nas na Smoleńskiej to pełnowymiarowe będzie i programy po 11 a nie po 5. Pozdro Miki

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

16:03, 27/02/13

Jest już jedno fajne boisko na Oruni, dokładnie na Oruńskim Przedmieściu. To już chyba z pięć lat minęło jak wybudowali orlika przy ZKPiG nr 5. Na dodatek śmieszy zamknięta żółta bramka na Hebanowskiego :) ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.253.1.*

11:41, 27/02/13

Nie mogę się doczekać Normalnego boiska na Oruni a nie na Kokoszkach ile lat to trwa i dlaczego.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

95.41.4.*

06:39, 27/02/13

Będziem rżnąć w gałę, i przemieszczać się czołgami bo samochodem po tych lejach już się nie da, na boisko jest bo gra płemieł, na ulice nie bo elektorat za słaby.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń