Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oświadczenie Lecha Kaźmierczyka

 0 dodane: 19:54, 28/02/13

tagi:

Oświadczenie Lecha Kaźmierczyka po artykule z MojejOruni.pl: "Radny, który może wszystko".

Jestem człowiekiem czynu, pisanie obszernych sprawozdań nigdy nie było moją mocną stroną. Dlatego zamiast tworzyć interpelacje, zapytania i pisma wolę załatwiać sprawy w trakcie osobistych rozmów. Być może efektem tego braku „miłości” do pism są moje niezbyt precyzyjne odpowiedzi w ankiecie, którą wypełniłem dla Dziennika Bałtyckiego.

Oparłem je na wielu skrótach myślowych, przez co można było odnieść mylne wrażenie, że przypisuję swojej i tylko swojej pracy, większą część inwestycji miejskich w Gdańsku. Faktem jest, że każdy sukces ma wielu ojców i zanim doszło do remontu Traktu św. Wojciecha nad sprawą pracowało, z mniejszym lub większym zaangażowaniem, kilkadziesiąt osób - jedną z nich byłem również ja.

Pierwsze rozmowy rozpoczęły się w poprzedniej kadencji, kiedy nie było jeszcze Rady Osiedla Orunia-Św. Wojciech-Lipce. Potwierdzam, że nad wieloma sprawami pracujemy wspólnie, tak jest w przypadku poszukiwania dofinansowania na rewitalizację Parku Oruńskiego. Problemy omawiam z odpowiednimi służbami - nie tylko ja, ale i Radni Beata Dunajewska-Daszczyńska oraz Piotr Grzelak, ogromy wkład ma również Rada Osiedla.

W przypadku dwóch spornych kwestii związanych z Nowym Portem chciałem tylko wyjaśnić, że znam i doceniam wkład grupy osób, które pracowały zarówno nad pierwszą uchwałą obywatelską dotyczącą rekultywacji Szańca Zachodniego jak i koncepcją rewitalizacji Placu Gustkowicza.

Moje stwierdzenie „wsparłem pierwszą uchwałę obywatelską” należy rozumieć w szerszym kontekście, byłem bowiem pierwszą osobą, która na pytanie Radnej Dunajewskiej, osoby bezpośrednio zaangażowanej w uchwałę, odpowiedziała pozytywnie i nigdy, nawet przez chwilę, nie myślałem, że w tej ważnej dla mieszkańców Nowego Portu kwestii mogę postąpić inaczej.

Jeżeli chodzi o plac Gustkowicza, jeszcze w poprzedniej kadencji zabiegałem o rewitalizację Nowego Portu, to właśnie decyzje podjęte w poprzedniej kadencji zaowocowały pracami rewitalizacyjnymi, których finałem będą prace na placu Gustkowicza. W związku z tym, że Rada Osiedla Nowy Port podjęła współpracę w tej sprawie z Radną Dunajewską i wspólnie wypracowali wstępny model zagospodarowania tego miejsca, swoje działania ograniczyłem do udziału w konsultacjach CSW Łaźnia 2 i rozmów z mieszkańcami dzielnicy i Radnymi Miasta z Okręgu nr 1.

Od wielu lat jestem zaangażowany w życie Oruni, nikogo więc nie powinno dziwić, że otrzymując liczne sygnały od mieszkańców o konieczności remontów kilkakrotnie poruszam tematy w Zarządzie Dróg i Zieleni oraz w rozmowach z resortowymi Wiceprezydentami.

Przez 6 lat pełnienia funkcji radnego przyczyniłem się do realizacji każdej inwestycji, remontu, czy modernizacji, którą umieściłem w ankiecie Dziennika Bałtyckiego. W skład Okręgu nr 1 wchodzi tak wiele osiedli, że już same dyżury są nie lada wyzwaniem, ja jednak idę dalej utrzymując stały kontakt z mieszkańcami i Radami. Czasami wychodzi mi to lepiej, czasami gorzej, jednak zgodnie z moim hasłem wyborczym zawsze mam dla Państwa czas.

W podsumowaniu mam jeszcze małe sprostowanie, w ankiecie popełniłem kilka pomyłek formalnych: ul. Dunikowskiego i Korzeniowskiego znajdują się oczywiście w Brzeźnie nie Nowym Porcie, zaś w odpowiedzi na pytanie o to, co Rada powinna zrobić do końca kadencji miałem na myśli nie rewitalizację Nowego Portu, która w przyszłym roku powinna się zakończyć, lecz zaprogramowanie rewitalizacji Oruni, o czym wspólnie z Radnymi Miasta i Osiedla, lokalną społecznością i urzędnikami miejskimi od dłuższego czasu rozmawiamy, a której pierwszym zrealizowanym elementem jest Kuźnia.
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.72.*

15:23, 27/04/13

i będą rządzić bo mają kasę a całą resztę w du..e.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.133.*

21:01, 25/04/13

Przykro stwierdzić , ale rządzą nami KELNERZY tacy jak Kazimierczak czy Dzik , i to już tyle lat.....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

149.55.30.*

00:26, 08/03/13

oj oj śliski typ i kłamczuszek z tego naszego radnego, ale od nawróconego gangstera, kolegi takiego Myszy i innych \"sławnych\" postaci, w sumie to nie ma co wymagać

zgloś naruszenie
awatar

hugon

37.30.73.*

16:03, 05/03/13

Jak Pan może mówić,że tyle zrobił jako radny,skoro Pan nie najcześciej nie bywał na Sesjach i posiedzeniach komisji ?/Dziennik Bałtycki z dnia 25.11.2011 r./Nie czytaliście Państwo?I to ma być najlepszy nasz ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Bond007

84.38.19.*

22:47, 01/03/13

A kiedy będzie wybudowany jakiś wiadukt nad torami np. na Dworcowej czy ul. Lipce. Kolej odcięła tą część Oruni a wiadukty czy tunele z powrotem przyłączą ją do Gdańska. Jeżeli nie można szybko wdrożyć takiego ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

09:50, 01/03/13

Nigdy na Pana nie zagłosuję, ale ciesze sie, że Pan takie oświadczenie napisał.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń