Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zbliża się nowy sezon...wyprzedaży

 1 dodane: 10:49, 05/03/13

tagi:

Zbliża się wiosna, na Oruni zaczyna się więc sezon na wyprzedaże garażowe. Pierwszy pchli targ jeszcze w marcu – na ulicy Małomiejskiej. Kolejne: przy ulicy Gościnnej.

Zbliża się nowy sezon...wyprzedaży
Zbliża się nowy sezon...wyprzedaży
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O tym, że na takich wyprzedażach można kupić niemalże wszystko (poczynając od starych książek, na wiekowych gramofonach kończąc), mieszkańcy Oruni przekonali się już w zeszłym roku. Wtedy też pchli targ miał swoje odsłony na ulicy Małomiejskiej i Gościnnej. W pierwszym przypadku zorganizowała go osoba prywatna, w drugim – stali za tym członkowie lokalnej Rady Osiedla.

Tak też będzie i w tym roku. 23 marca na ulicy Małomiejskiej 43 (od 9 do 14) znów wystawią się kupujący, a między stoiskami zaroi się od klientów.  – Zapraszam sąsiadów i nie tylko, sprzedających i kupujących, zwiedzających i ciekawskich… zapraszam wszystkich  na otwarcie nowego sezonu wyprzedaży garażowej – mówi Joanna Wielke, organizatorka wyprzedaży na Małomiejskiej. – Od zabawek po książki, ubrania, meble, porcelanę – zadowoleni będą zarówno kupujący jak i sprzedający. Ci pierwsi sprezentują sobie coś do domu i to za niewielkie pieniądze, a sprzedawcy zrobią u siebie wiosenne porządki i wystawią to co im już niepotrzebne – dodaje.

Pani Joanna jeszcze w tym tygodniu chce zawiesić ulotki, które będą informowały mieszkańców o wyprzedaży garażowej.  Jak mówi nam mieszkanka ulicy Małomiejskiej, jeżeli pogoda dopisze i marcowy pchli targ będzie cieszył się zainteresowaniem oruniaków, możliwe są kolejne wyprzedaże. – Maj, czerwiec, sierpień, może nawet wrzesień. W każdym z tych miesięcy chciałabym zorganizować pchli targ – mówi pani Joanna, która przypomina że na zeszłorocznych wyprzedażach sprzedawcy mieli tutaj utarg rzędu od 200 do 800 złotych.

Swój pchli targ chcą także zorganizować członkowie Rady Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.
- Na ten moment jedyny pchli targ planowany jest przez nas na 18 maja. Impreza odbędzie się w ramach "Gdańskich Dni Sąsiadów" w tym samym miejscu co rok temu, a więc na skwerze przy ul. Gościnnej – mówi nam Mateusz Korsztun, radny osiedla.

Podobne wyprzedaże dzieją się także w innych dzielnicach Gdańska, między innymi w Oliwie.
Wyprzedaż 23 marca na Małomiejskiej: wszelkie rezerwacje miejsc dla sprzedających pod nr telefonu : 512 288 387

Galeria artykułu

Zbliża się nowy sezon...wyprzedaży

Zbliża się nowy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Rada Osiedla

89.67.25.*

22:41, 07/03/13

@89.66.36.* - Witam serdecznie. W 2012 roku Rada Osiedla była obecna na wyprzedażach organizowanych przez p. Joannę. Mieliśmy tam swoje stoisko, z którego dochód przekazaliśmy na pomoc Asi Kozłowskiej. Radni ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

18:20, 07/03/13

Gościu 17:17 za rok kolejne wybory i szansa na bycie „Społecznym Radnym”. Jeśli jesteś gotowy na zbieranie „pochwał” od „zadowolonych” miezkańców Dzielnicy za swą pracę, proponuję kandydować.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

17:17, 07/03/13

No i robię. Nasze podwórko wygląda tak jak trzeba. Piaskownica jest, huśtawki są, dzieci mają gdzie się bawić. A starsi mają też gdzie zrobić grilla oraz zaparkować. A dlaczego tak pisze na radę? Bo poszedłem ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.228.2.*

19:17, 06/03/13

Gościu 17:57 -> bzdury piszesz!!! Sam coś zrób…

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

17:57, 05/03/13

Może tak łaskawa rada się dołoży do Małomiejskiej (nawet byle ogłoszenie na stronie!). Tylko w kółko Gościnna Gościnna i Gościnna. A o tej części nic! Beznadziejna ta rada osiedla...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń