Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Co to są odpady mokre i suche?

MojaOrunia.pl » FAQ » ...

 0 dodane: 16:46, 29/03/13

tagi:

Odpady mokre to wszystko, co nadaje się do kompostowania. Przykładowo są to odpady kuchenne takie jak: resztki jedzenia, fusy po kawie i herbacie, skorupki po jajkach i orzechach, papier zabrudzony i mokry, odpady zielone, drewno (niewielkie elementy)
Odpady mokre wrzucamy do brązowego pojemnika (podstawi nam go firma, która będzie odpowiedzialna za wywóz śmieci w naszym sektorze).

Odpady suche to odpady, nie zawierające odpadów mokrych, w szczególności: metale żelazne i nieżelazne, papier, szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, tekstylia, fajans, ceramika, zdjęcia itp.
Zarówno te odpady, jak i odpady zielone i niesegregowane należy wrzucać do odpowiednio oznakowanych pojemników ustawionych w altanie śmietnikowej. Odpady zielone można wrzucać do pojemników na odpady mokre, a w przypadku większej ilości można je gromadzić w workach.
+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń