Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pielgrzymi pomaszerują do Św. Wojciecha

 1 dodane: 18:17, 20/04/13

tagi:

Już jutro rusza XXIV pielgrzymka do Św. Wojciecha – wierni przemaszerują wzdłuż Traktu św. Wojciecha i dotrą na wzgórze Św. Wojciecha. W okolicy szykują się zmiany organizacji ruchu.

W zeszłych latach w pielgrzymce wzięły udział setki osób
W zeszłych latach w pielgrzymce wzięły udział setki osób
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pielgrzymka z relikwiami  świętego Wojciecha wyruszy w dzień Archidiecezjalnego Odpustu, tj. w niedzielę 21 kwietnia br. o godz. 9. z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku i o godz. 12. uczestniczyć będzie w sumie odpustowej na Wzgórzu Św. Wojciecha.

W zeszłych latach w uroczystości wzięły udział setki wiernych. Relikwie Św. Wojciecha już tradycyjnie niosą reprezentanci Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”. Służba ta została powołana do pomocy w organizacji pierwszej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Gdańsku. Członkowie Służby pilnują m.in. porządku w czasie uroczystości parafialnych.

Jutrzejsza uroczystość to również zmiany w organizacji ruchu.

- W dniu 21.04.2013 (niedziela) w godzinach 10:00 – 15:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na Trakcie Św. Wojciecha. W tym okresie, odcinek trasy na wysokości Wzgórza Św. Wojciecha zostanie wyłączony z ruchu. Ruch drogowy w obu kierunkach zostanie skierowany na trasę objazdową przez tzw. Obwodnicę Św. Wojciecha – mówi Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora ds. Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Na czas zamknięcia ruchu zostaną wprowadzone następujące zmiany dla linii autobusowych 151, 207 i 232:
· Funkcjonowanie przystanków „Święty Wojciech”  oraz „Święty Wojciech – Ostróżek” (kier. Św. Wojciech) zostanie zawieszone.
· Autobusy linii 151 od strony Centrum będą dojeżdżać tylko w rejon północnego wjazdu do Św. Wojciech i następnie zawrócą w kierunku Centrum. Jako przystanek końcowo-początkowy będzie obowiązywał przystanek „Święty Wojciech – Ostróżek”.
· Autobusy linii 207 i 232 w kierunku Centrum będą się zatrzymywały dodatkowo na przystanku "Święty Wojciech - Ostróżek" - i tylko w godz. obowiązywania zmienionej organizacji ruchu, tj. od około 10:00 do około godz. 15:00.
· Rozkłady jazdy wszystkich linii nie ulegną zmianie.

Galeria artykułu

W zeszłych latach w pielgrzymce wzięły udział setki osób

W zeszłych...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń