Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remont Traktu coraz bliżej

 1 dodane: 12:54, 26/04/13

tagi:remontTrakt św. Wojciecha

Wystartował przetarg na remont Traktu Św. Wojciecha na odcinku od ulicy Ukośnej do Gościnnej. Otwarcie ofert: 27 maja.

Remont Traktu coraz bliżej
Remont Traktu coraz bliżej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W ramach inwestycji ma zostać wyremontowane około kilometra nawierzchni Traktu św. Wojciecha. Nowego, lepszego wyglądu nabiorą też chodniki wzdłuż ulicy.

27 maja zostaną otwarte złożone w przetargu oferty. - Wykonanie zamówienia: cztery miesiące od dnia zawarcia umowy z wykonawcą – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Prace mają rozpocząć się w czerwcu, zakończyć w październiku.

Oprócz remontu drogi, inwestycja obejmie również tak zwane „uspokajanie ruchu” na Trakcie św. Wojciecha. - Po jednym pasie ruchu w obie strony. Pośrodku wysepki, lewoskręty. Na wysokości wszystkich przejść dla pieszych azyle. Całość ma przypominać trochę klimat ulicy Kartuskiej na odcinku Siedlec – mówił nam niedawno Tomasz Wawrzonek, kierownik działu Inżynierii Ruchem w gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

Z większych remontów ulic, które na pewno czekają Orunię w 2013 roku, to naprawa nawierzchni ulicy Raduńskiej na odcinku od ulicy Diamentowej do Rubinowej. Istnieje też, według zapewnień urzędników, niemała szansa na tegoroczny remont ulicy Żuławskiej na odcinku: Przyjemna-Grabowa.

Galeria artykułu

Remont Traktu coraz bliżej

Remont Traktu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.205.228.*

20:43, 26/04/13

Jeżeli chodzi o tzw. Nowy Trakt św. Wojciecha to ten temat jest w chwili obecnej mniej więcej na tym samym etapie co "Czerwony Most", Nowa Niepołomicka, Nowa Sandomierska i inne "Nowe". Urzędnik

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

15:52, 26/04/13

Ponoć sprawa Nowego Traktu to ściema. To znaczy pomysł jest i to prawda, jednak nikt nie chce go wcielić w życie. Nie ma pieniędzy a poza tym nawet urzędnicy widzą że to jest głupota po prostu

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

15:50, 26/04/13

Drugi artykuł o inwestycji a nic nie dodajecie, że te uspokojenie ruchu to ściema, bo przecież planowana jest budowa równoległej trasy do obecnego Traktu na tym odcinku pod postacią tzw. Nowego Traktu. Znając ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

217.153.215.*

15:28, 26/04/13

Świetnie, może powoli, ale do przodu

zgloś naruszenie

REKLAMA