Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Sanatorium – spektakl Teatru Seniora w Stacji Orunia

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 3 dodane: 15:52, 10/05/13Artykuł Czytelnika

tagi:spektaklkomediateatr

W piątek 24 maja o godz. 12.00 zapraszamy do Stacji Orunia na spektakl Teatru Seniora pt. "Sanatorium". Spektakl przedstawia jeden dzień z życia kurortu. Całość opowiedziana jest z przymrużeniem oka, a główny wątek stanowi historia pewnej odnowionej po latach miłości.Wstęp wolny

Sanatorium – spektakl Teatru Seniora w Stacji Orunia
Sanatorium – spektakl Teatru Seniora w Stacji
Fot. Adam Bogdan

Fotografia 1 z 3

Spektakl "Sanatorium" przedstawia jeden dzień z życia kurortu. Całość opowiedziana jest z przymrużeniem oka, a główny wątek stanowi historia pewnej odnowionej po latach miłości, Wandy i Jasia, którzy kiedyś pracowali wspólnie w teatrze. Nad spektaklem pracują przede wszystkim seniorzy i seniorki ze Stowarzyszenia Seniorów "Starsi" i koła seniora nr 5 działający w Teatrze Seniora w Projektorni GAK oraz młodzi trójmiejscy artyści: Ewelina Damps, Magdalena Kasa, Katarzyna Wyborska, Ignacy Wiśniewski.

"Sanatorium" to próba zmierzenia się ze wszystkimi aspektami życia tych specyficznych uzdrowisk - z atmosferą i regułami tego miejsca, życiem towarzyskim i ich wpływem na dalsze losy beneficjentów sanatorium, nonsensami służby zdrowia itp. Ważne jest, że scenariusz spektaklu zrodził się z rozmów i improwizacji podczas cyklicznych spotkań seniorów i artystów. Aby lepiej poznać i zrozumieć specyfikę funkcjonowania sanatorium grupa wybrała się do jednego z sopockich uzdrowisk. Tam przeprowadzone zostały rozmowy z kuracjuszami i pracownikami, co znacznie wzbogaciło scenariusz.

Do projektu włączyły się aktywne osoby starsze, które chcą rozwijać swoje pasje - nie zamierzają tracić życia na bezproduktywne siedzenie przed telewizorem, lecz wolą same występować. Tymczasem młodzi artyści przekazują seniorom swoją wiedzę, ukierunkowują ich, tak aby wspomnienia osób 55+ i ich pomysły uzyskały artystyczny wyraz.

Projekt sfinansowano ze środków Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach programu "Seniorzy w akcji".

Wstęp wolny.

Galeria artykułu

Sanatorium – spektakl Teatru Seniora w Stacji Orunia

Sanatorium –...

Sanatorium – spektakl Teatru Seniora w Stacji Orunia

Sanatorium –...

Sanatorium – spektakl Teatru Seniora w Stacji Orunia

Sanatorium –...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń