Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

McDonald's na pewno, a hotel?

 3 dodane: 14:33, 02/07/13

tagi:

Buduje się McDonald's na Świętokrzyskiej. Wracają plany budowy...hotelu oraz galerii handlowej na Trakcie Św. Wojciecha.

McDonald's na pewno, a hotel?
McDonald's na pewno, a hotel?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 3

Mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska już wkrótce będą mogli wybrać się do restuaracji McDonald's w swojej okolicy. Wcześniej czekała ich wycieczka bądź to na Morenę, bądź do Śródmieścia. Niektórzy na taką informację mogą wzruszyć obojętnie. Inni, i to nawet nie miłośnicy tego typu jedzenia, wręcz przeciwnie.

Południowe dzielnice Gdańska, gdzie obecnie liczba ludności przyrasta najszybciej w całym mieście, mają swoistą piętę achillesową. Budują się nowe osiedla, niekiedy i nowe ulice, jest też sporo marketów - to akurat jest "na plus". Ale jak przekonuje wielu mieszkańców Ujeściska, Łostowic, Zakoniczyna, a nawet Oruni Górnej, brakuje tutaj innych lokali usługowych, o punktach gastronomicznych nie wspominając.

Na ulicy Świętokrzyskiej, nieopodal tamtejszej przychodni i kilkanaście metrów obok stacji paliw Orlen buduje się właśnie restauracja McDonald's, a także parking i układ drogowy (wjazd/wyjazd) obsługujący to miejsce - Prace potrwają do października – zapewnia kierownik budowy.

Działki między budowaną restauracją, a ulicą Świętokrzyską są, według zapewnień urzędników, przeznaczone pod pas drogowy. Raczej nie ma się tam spodziewać kolejnych inwestycji.

Przechodzimy na Trakt św. Wojciecha. Rejon skrzyżowania z ulicą Gościnną. Właśnie w tym miejscu, gdzie kiedyś stał market ZATOKA, już rok temu miała powstać galeria handlowa i czteropiętrowy hotel. Inwestycją taką była zainteresowana firma ZATOKA. Jak się jednak szybko okazało, inwestor wycofał się z takich planów. Należąca do miasta działka od tego czasu leży odłogiem.

Co ciekawe, koncepcja budowy hotelu i galerii wraca ponownie. - Aktualnie w Wydziale Urbanistyki. Architektury i Ochrony Zabytków rozpatrywany jest wniosek ZATOKA SP. z o.o. o wydanie pozwolenia na budowę dla inwestycji: Budowa hotelu z galerią handlową wraz z niezbędną infrastrukturą na terenie przy ul. Trakt Św. Wojciecha 149 w Gdańsku-Oruni – mówi Anna Dobrowolska, z gdańskiego Biura Prasowego.

- Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony 10 maja 2013 roku – dodaje urzędniczka.

Przedstawiciele ZATOKI nie chcą podawać więcej szczegółów. Potwierdzają tylko swoje zainteresowanie terenem na Trakcie św. Wojciecha. I obiecują, że „kiedy dostaną pozwolenie na budowę, ruszą ze swoją inwestycją”. Być może nie chcą mówić nic więcej, pamiętając o swoich wcześniejszych obietnicach, z których dwa lata temu absolutnie nic nie wyszło. Czy inwestycja ta zakończy się podobnym blamażem? Czas pokaże.

Dopytaliśmy również o teren przy skrzyżowaniu ulicy Podmiejskiej i Brzegi. Zdaniem kilku mieszkańców, terenem tym interesuje się właściciel sieci handlowej.  - Nie było wystąpienia o pozwolenie ani zapytania o zgodność  z planem inwestycji dla tego terenu – mówi nam Dobrowolska.

Galeria artykułu

McDonald

McDonald's na...

McDonald

McDonald's na...

McDonald

McDonald's na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

175.42.16.*

01:23, 19/10/14

cheap coach bags, ugg boots outlet. Cheap Uggs Online, Cheap Uggs Online, Cheap Uggs Online

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.8.234.*

14:10, 11/02/14

kiedy szanowny mc donald zakonczy budowe drogi za stacją orlen? bo hamburgozercy pienia się jak tankuje na orlenie (nie mogą przejechac)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.74.*

20:11, 17/10/13

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

awatar

gosc

89.67.29.*

06:35, 15/07/13

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.162.8.*

15:43, 13/07/13

Zatoka była dużo droższa od obecnego Merkusa... Biedronka jest droższa od LIDLa...a Żabka jest najdroższa!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

13:02, 13/07/13

VCo słysze o inwestycjach i nowych wielkich sklepach sieciówkach to zawsze jest mowa o Oruni Górnej i ytamtych okolicach. Orunia Dolna - sławetny Lidl w fatalnym miejscu ! Orunia Górna kupuje \"u siebie\" a ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń