Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jednoślady mają swoje miejsce

 1 dodane: 17:54, 30/07/13

tagi:

W Gdańsku pojawi się ponad 1500 nowych miejsc parkingowych...dla rowerów. Na Oruni pojawią się one również – pod szkołami, koło Dworku Artura i Gościnnej Przystani. Dwie pierwsze lokalizacje sfinansują środki miejskie i unijne, ostatnią – lokalna Rada Osiedla.

Jednoślady mają swoje miejsce
Jednoślady mają swoje miejsce
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

140 stojaków na rowery (przetarg na ich montaż został właśnie ogłoszony) w obrębie Głównego Miasta, 500 – we wszystkich gdańskich podstawówkach i gimnazjach. Także tych oruńskich. „Szkolną” inwestycję nadzorować będzie gdański Zarząd Dróg i Zieleni. - W nowym roku szkolnym wszystkie gdańskie szkoły podstawowe i gimnazja będą wyposażone w stojaki dla rowerów – zapewniają urzędnicy.

Miasto szykuje się również do kolejnej inwestycji. - Powstają parkingi typu bike&ride przy węzłach komunikacyjnych takich jak dworce kolejowe, przystanki SKM i pętle autobusowe (9 lokalizacji). Uzupełnieniem tego systemu będą parkingi przy celach podróży rekreacyjnych, obiektach handlowych, usługowych czy sportowych oraz instytucjach publicznych (6 lokalizacji) – podają przedstawiciele gdańskiego Biura Prasowego.

W ramach tych prac również i Orunia doczeka się miejsc parkingowych dla rowerów. 5 stojaków zostanie zamontowanych nieopodal Dworku Artura na ulicy Dworcowej. Jednocześnie będzie mogło tutaj zaparkować 10 jednośladów.

W tym roku dwa stojaki pojawią się także nieopodal Gościnnej Przystani. Sfinansuje je lokalna Rada Osiedla. - Na początku roku pytaliśmy mieszkańców Oruni o inne lokalizacje dla takich stojaków, ale nie mieliśmy żadnego odzewu – mówi Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

Radni osiedla mają w planie zająć się także jeszcze inną kwestią. Mowa o połączeniu, budowanej właśnie drogi technologicznej (pełniącej również funkcję drogi rowerowej) wzdłuż Kanału Raduni na odcinku Pruszcz- Gdańsk. - W Pruszczu droga ta biegnie po lewej stronie, w Gdańsku po prawej. Przydałby się mostek, który łączyłby obie drogi. W najbliższym czasie zamierzamy zgłosić się w tej sprawie do władz Pruszcza – deklaruje Korsztun.

Niestety nie wszystkie zaplanowane, „rowerowe” inwestycje w Gdańsku udaje się doprowadzić do końca. Dwa lata temu głośno było o mających powstać 50 wypożyczalniach rowerów w Śródmieściu i we Wrzeszczu. Inwestor, prywatna firma wycofała się jednak z całego przedsięwzięcia.

Galeria artykułu

Jednoślady mają swoje miejsce

Jednoślady mają...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń