Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 17/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dzień Otwarty w Dworku Artura GAK

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 07:47, 04/09/13Artykuł Czytelnika

tagi:

14 września pokazujemy Wam wszystko! Bezpłatne warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, pokazy, gry terenowe i planszowe oraz koncert SUTARI! KAWA I CIASTKA GRATIS.

Dzień Otwarty w Dworku Artura GAK
Dzień Otwarty w Dworku Artura GAK
Fot. Dworek Artura GAK

Fotografia 1 z 1

Zapraszamy na Dzień Otwarty Dworku Artura GAK (Gdańsk, ul. Dworcowa 9).

W sobotę 14 września od godz. 13.00 pokazujemy Państwu wszystko …co mamy najlepszego!

Każdy, kto nas odwiedzi – i dziecko i dorosły - będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych: ceramicznych, florystycznych, zdobienia ścian, tkackich i filcowania.

Dla spragnionych ruchu na powietrzu proponujemy Tai Chi  w parku Schopenhauera, tuż przy Dworku Artura, a dla młodych wielbicieli tańca pokaz i warsztat break dance. Podczas całego Dnia Otwartego dla mniejszych dzieci (już od 3 roku życia) prowadzone będą warsztaty twórcze i plastyczne. Ciekawą i wesołą zabawą dla całych rodzin będzie gra terenowa ...z nagrodami. Miejsce akcji – nasz ogródek. Na wielbicieli gier planszowych czeka całkiem niezły wybór gier! Proponujemy mały turniej!

Oprócz warsztatów zapraszamy Was na pokazy: break dance, gimnastyki artystycznej, karate oraz tańca ludowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Gdańsk. Może niektóre z tych aktywności przypadną Wam do serca i zechcecie uczestniczyć w stałych zajęciach Dworku Artura. Dla wielbicieli fotografii mamy propozycję spaceru fotograficznego na Oruni.

Wspólnie z nami będziecie mogli wykonać  szablonami nadruki o tematyce kulturalnej inspirowane naszym plakatem, na przyniesionych przez siebie T-shirtach lub torbach ekologicznych. To fajna i kreatywna zabawa, a na dodatek zyskacie oryginalną niepowtarzalną koszulkę lub torbę.

Szczególnie ważnym elementem Dnia Otwartego będzie kawiarnia w konwencji „world cafe”. Tu zapraszamy chętnych na darmową kawę i ciastko, a przede wszystkim na rozmowę o … kulturze i Oruni.  Jeżeli chcecie Państwo mieć wpływ na to co dzieje się na Oruni poprzez ofertę proponowaną przez bliski Wam dom kultury, przyjdźcie i spotkajcie się z nami. Chcemy zapisać Państwa pomysły i skorzystać z nich w przyszłości, tworząc ofertę kulturalną specjalnie dla Was. Razem stworzymy miejsce przyjazne wszystkim mieszkańcom Oruni.

W kawiarni spotkają się z Państwem: Ewa Kowalska – dziennikarka obywatelska iBedeker, przedstawiciele Rady Osiedla Orunia – Św. Wojciech – Lipce, przedstawiciele Gdańskiego Archipelagu Kultury – Sławek Nichczyński oraz kierownik Dworku Artura - Monika Jarząbek.

Dzień otwarty zakończymy koncertem zespołu Sutari (bilety w cenie 5 zł do nabycia przed koncertem).

Szczegółowy program dnia otwartego

Warsztaty dla dzieci i dorosłych:
Ceramika – 13.00-15.30
Dekorowanie ścian – 13.00-15.30
Florystyka – 14.00-16.30
Break dance dla dzieci – 14.15-15.00
Filcowanie – 15.00-18.00
Tkactwo – 16.00-18.00
Tai Chi w parku – 14.30-15.00 i 15.30-16.00
Warsztaty twórcze i plastyczne dla dzieci od 3 roku życia – 13.00-18.00

Pokazy artystyczne i sportowe:
Gimnastyka artystyczna – 13.30
Break dance – 14.00
Karate – 15.00
Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk – 15.30

Gra terenowa z nagrodami – 13.00-15.30
Kącik gier planszowych – 13.00-18.00

World cafe - Kawa / herbata + ciastko dla każdego  – 13.00-16.00

Spacer fotograficzny po Oruni –  od 15.30

Kulturalne szablony na koszulki lub eko torby – zainteresowanych prosimy o przyniesienie koszulek lub toreb bawełnianych (bez nadruków)
Zdjęcie z chłopakiem z plakatu

Koncert SUTARI – godz. 19.00

 

O zespole Sutari:

S u t a r i tworzą wokalistki, instrumentalistki a przede wszystkim performerki, związane z różnymi projektami muzycznymi i teatralnymi, kontynuujące tradycje śpiewacze polskiej muzyki ludowej. Projekt  s u t a r i to fuzja naszych rozmaitych doświadczeń i fascynacji muzycznych.

 

S u t a r i to ludowa awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne.

Muzyka, którą gramy, powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Zainspirowało nas brzmienie i charakter litewskich pieśni Sutartines – śpiewanych tylko przez kobiety w idealnym współbrzmieniu. Sutariznaczy współbrzmieć. Postanowiłyśmy poszukać współbrzmienia w naszej tradycji wokalnej, nie próbując zmieniać pieśni a tylko wydobyć to, co w nich ukryte. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść pieśni – bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną - wydobywamy z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje. Utrwalamy tradycyjny charakter zgromadzeniowy muzykowania, traktując je jako spotkanie i dialog między uczestnikami. Opowiadamy poprzez muzykę – tak jak nasze babki.

 

S u t a r i zdobyła II nagrodę oraz nagrodę publiczności - “Burzę Braw” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2012, I nagrode oraz nagrodę publiczności na XXII Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe w 2012r. W ramach plebiscytu portalu etno.serpent.pl uznana została przez polskich dziennikarzy specjalizujących się w muzyce eno/folk/world za "NAJCIEKAWSZY NOWY ZESPÓŁ ROKU 2012". Zwyciężczynie 10. edycji Bitwy Zespołów (Battle Of The Bans) organizowanej przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata - World Music Network.

Skład:

Barbara Songin – śpiew, bęben obręczowy, basetla, perkusjonalia, instrumenty codzienne (wody dzban, tarka kuchenna)

Katarzyna Kapela – śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne (deska kuchenna, nóż, kieliszek, butelki)

Zofia Barańska – śpiew, skrzypce, perkusjonalia, instrumenty codzienne (mikser kuchenny, klucze)

 

Więcej informacji znajda Państwo na  Facebook/Stacja Orunia.

Kontakt:

Dworek Artura / Stacja Orunia

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

dojazd autobusami: 151, 189, 200, 207, 210, 232

 

 

Galeria artykułu

Dzień Otwarty w Dworku Artura GAK

Dzień Otwarty w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

17:35, 15/09/13

Było bardzo ciekawie. Polecam Stację Kultura Oruia :-) (GAK)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń