Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Biegamy po Parku Oruńskim, kto chętny?

 1 dodane: 15:01, 08/09/13

tagi:

Biegano już na Zaspie i we Wrzeszczu, teraz czas na Orunię – już 15 września w Parku Oruńskim będzie można wykazać się umiejętnościami i oczywiście kondycją. Dystans: od nieco ponad kilometra, do pięciu. Miejsce: Park Oruński.

Biegowe Grand Prix we Wrzeszczu
Biegowe Grand Prix we Wrzeszczu
Fot. strona: dzielnicebiegaja.pl

Fotografia 1 z 1

Odpowiadając sobie na tytułowe pytanie, jestem jak najbardziej chętny na bieg po Parku Oruńskim. Nie ma więc wyjścia - 15 września trzeba będzie wykrzesać z siebie nieco sił i energii. I stanąć na starcie, mając nadzieję, że uda się dostać na metę. Kto z Państwa chce również pobiegać?

Ale po kolei.

Impreza „Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska”, w organizację której włączyli się radni dzielnic z Zaspy, Wrzeszcza, Brętowo, Strzyży, Ujeściska i Oruni, będzie miała w tym roku siedem odsłon. Za nami biegi na Zaspie i we Wrzeszczu, następna „w kolejce” jest Orunia.

To właśnie tutaj, w Parku Oruńskim 15 września w niedzielę o godzinie 11 (patrz ramka) wystartują pierwsi zawodnicy, chcący spróbować swych sił w tym swoistym turnieju.

Jak informują organizatorzy, trasa biegu w całości przebiega po asfaltowych uliczkach Parku Oruńskiego. - Jest ona dość prosta technicznie, nie ma też dużych przewyższeń wysokościowych. Jedynie dobieg do mety jest dość kręty – tłumaczą.

Zawodnicy wystartują spod przedszkola nr 9 przy ulicy Nowiny 2, które położone jest tuż obok wejścia do Parku Oruńskiego.

Niedzielne zawody podzielono na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza, dla szkół podstawowych (a nawet jeszcze młodsze dzieciaki) – tutaj zawodnicy zmierzą się na dystansie 1250 metrów. Na podobnym dystansie biegać będą sportowcy z kategorii drugiej, czyli młodzież gimnazjalna.

- Zapraszamy do „oruńskiej” edycji Biegowego Grand Prix Gdańska. Każdy kto chce wziąć wystartować w imprezie musi się wcześniej zapisać – przypomina Agnieszka Bartków, szefowa Rady Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”. Radni liczą, że taka impreza, oprócz emocji sportowych, będzie także promocją Parku Oruńskiego, zdaniem wielu jednego z najładnieszych zieleńców w mieście. W niedzielnej imprezie z pewnością wezmą udział nie tylko mieszkańcy dzielnicy.

Zapisy do biegu prowadzone są poprzez stronę dzielnicebiegaja.pl. Aby zapisać się do biegu, potrzebne jest aktywne konto w serwisie. Każdy użytkownik serwisu może zapisać się do wielu biegów w różnych dzielnicach (przed nami jeszcze biegi na Oruni, w Brętowie, na Ujeścisku i na Stogach).

- Dla biegaczy przygotowaliśmy medale, nagrody rzeczowe, koszulki BGPDzG oraz puchary dla najlepszych w każdej kategorii – informują organizatorzy turnieju.

Do projektu przystąpił również Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, który wspomoże organizację biegów swoim wieloletnim doświadczeniem. To właśnie przedstawiciele tego klubu wspólnie z radnymi dzielnicowymi z Zaspy wpadli na pomysł stworzenia „Biegowego Grand Prix”. Do imprezy dali przekonać się także radni z innych dzielnic Gdańska, w tym Oruni.

Harmonogram niedzielnej imprezy.
- 09:00  Otwarcie Biura Biegu i odprawa zawodników/wydawanie numerów/
Uwaga ! na 15 minut przed biegiem zamykamy zapisy oraz wydawanie numerków!
- 10:50 Oficjalne otwarcie Biegowego GP Dzielnic Gdańska - Orunia - św. Wojciech - Lipce
- 11:00  Bieg Młodzieżowy (kategoria podstawówki) na dystansie 1,25 km
- 11:25 Bieg Młodzieżowy (kategoria gimnazjum) na dystansie 1,25 km
- 11:50  Bieg Główny na dystansie 5 km ( 4 pętle po 1,25 km )
- 12:45  Nagradzanie  najlepszych zawodników według kategorii dla trzech biegów oraz 
losowanie nagród

Galeria artykułu

Biegowe Grand Prix we Wrzeszczu

Biegowe Grand...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

91.235.231.*

13:57, 10/09/13

myślę że będzie sporo chętnych:) czy sa osoby potrzebne do pomocy??

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.174.80.*

15:54, 09/09/13

Może Orunia mnie zaskoczy i będzie sporo biegaczy ;)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń