Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Podejrzany o zabójstwo w Lipcach zatrzymany...po 14 latach

 1 dodane: 14:49, 11/09/13

tagi:

Ścigany od 14 lat przez policję Zbigniew Drzewucki, niegdyś mieszkaniec Oruni został zatrzymany pod koniec sierpnia na terenie Wielkiej Brytanii. 46-latek jest podejrzany o zabójstwo mężczyzny na Lipcach, a także o wiele innych poważnych przestępstw.

Podejrzany o zabójstwo w Lipcach zatrzymany...po 14 latach
Podejrzany o zabójstwo w Lipcach zatrzymany...po
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O Zbigniewie Drzewuckim pisaliśmy pod koniec zeszłego roku, w kontekście artykułu, który chwilę wcześniej ukazał się w „Angorze”. Michał Fajbusiewicz, „twarz” programu 997 przypominał sylwetkę groźnego i ściganego od kilkunastu lat listem gończym  przestępcy. Napady, rozboje, kradzieże, porwanie, a nawet zabójstwo – lista „dokonań” podejrzanego stale rosła.

Jak wynika z policyjnych informacji, Drzewucki zamieszkiwał przy ulicy Małomiejskiej 45/4. Było to jego ostatni znany stróżom prawa adres. Od końca lat 90-tych mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Aż do sierpnia 2013 roku. Kilka dni temu dostaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną anonimową wiadomość, w której poinformowano nas, że Drzewucki został zatrzymany w Anglii na lotnisku Doncaster-Sheffield. Poszukiwany miał mieszkać pod fałszywym nazwiskiem w Bradford.

Zgłosiliśmy się do Komendy Głównej Policji z prośbą o potwierdzenie lub zaprzeczenie tym rewelacjom.

- Potwierdzam fakt zatrzymania poszukiwanego Zbigniewa D., który jest podejrzany  m.in. o zabójstwo oraz nielegalne posiadanie broni. Do zatrzymania doszło 30 sierpnia 2013 r. na terenie Wielkiej Brytanii – mówi nam podinspektor Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji. 

- Zatrzymania dokonali angielscy funkcjonariusze ze specjalnej komórki zajmującej się poszukiwaniami groźnych i niebezpiecznych przestępstw. Realizacja ta była możliwa, dzięki współpracy policjantów z obu krajów: z Polski (funkcjonariusze z Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ oraz funkcjonariusze z Anglii). Ze strony polskiej do współpracy włączyła się także straż graniczna. Aktualnie zatrzymany czeka na ekstradycję do Polski – dodaje policyjny rzecznik.

Zatrzymany w Anglii mężczyzna podejrzewany jest o zastrzelenie mężczyzny, instruktora jazdy konnej w Lipcach. Do morderstwa miało dojść w ostatnich dniach grudnia 1998 roku.

Galeria artykułu

Podejrzany o zabójstwo w Lipcach zatrzymany...po 14 latach

Podejrzany o...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.76.130.*

18:22, 29/04/16

Kto zapłaci odszkodowanie, słusznie należące się facetowi - Sędzia prowadzący sprawę czy prokurator?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń