Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 27/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jest kolej, są opóźnienia

 7 dodane: 18:41, 27/09/13

tagi:

To nie pierwsze deklaracje przedstawicieli PKP, ale miejmy nadzieję, że ostatnie – większość prac na remontowanym odcinku kolejowym Pruszcz-Gdańsk Główny ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Obecnie rozpoczyna się montaż słupów pod ekrany akustyczne.

Jest kolej, są opóźnienia
Jest kolej, są opóźnienia
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 7

Od wielu miesięcy trwa remont linii kolejowej E-65 na odcinku Warszawa-Gdynia. Robotnicy pracują również w okolicy Oruni i Lipiec. Nowego wyglądu doczekał się tutejszy peron, „wyrosły” także krytykowane przez wielu przejścia podziemne.

Te ostatnie wciąż są jednak niegotowe. Według wcześniejszych zapewnień przedstawicieli PKP, tunele przy Rejtana, Junackiej, Bocznej i Ukośnej miały zostać oddane do użytku już w lipcu. - Mamy opóźnienie – przyznaje Irenuesz Krzywicki, z Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK. I podaje kolejne terminy. - Październik, najpóźniej w listopadzie.

Jeszcze w tym mają zakończyć się także prace, związane z budową ekranów akustycznych. Te charakterystyczne wygłuszacze hałasu miały stanąć z dwóch stron torów na wybranych odcinkach. Przypomnijmy, tory w kierunku Pruszcza: od końca peronu nr 2 do ulicy Dworcowej. A po przeciwnej stronie: wzdłuż ulicy Przy Torze, od ulicy Głuchej do przejazdu na ulicy Sandomierskiej.

Wzdłuż peronu w kierunku Pruszcza ruszyła budowa słupów pod przyszłe ekrany akustyczne. W przyszłym tygodniu także i w innych miejscach takie prace powinny się rozpocząć. Wykonawca nie chce jednak podawać dokładnych terminów, kiedy ekrany akustyczne zostaną zamontowane. - W tym roku na pewno – słyszymy.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom inwestora, PKP nie zamontuje kamer monitoringu na odcinku Pruszcz-Gdańsk Główny. Wcześniej pojawiły się informacje, że wraz z zakończeniem wszystkich prac na opisywanym tu odcinku takie kamery mogły by się pojawić m.in. na przejściu przy Rejtana.

Wszystkie najważniejsze prace (łącznie z robotami na torach) na odcinku Pruszcz-Gdańsk Główny powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Styczeń, zdaniem przedstawicieli PKP, to już tylko roboty wykończeniowe – poprawa ewentualnych niedoróbek, czy montaż wiat na peronach.

Przy okazji, warto raz jeszcze podkreślić, że wzdłuż linii kolejowej na Oruni nie szykuje się żadna nowa inwestycja typu budowa podziemnego tunelu, czy nadziemnego przejazdu dla samochodów. Takie opinie wciąż krążą wśród przynajmniej niektórych mieszkańców dzielnicy, a nie znajdują one żadnego potwierdzenia.

Niestety, oruniaków nadal czekają korki przy szlabanach na Dworcowej, Ukośnej i Sandomierskiej.
Jest kolej, są opóźnienia

Jest kolej, są...

Jest kolej, są opóźnienia

Jest kolej, są...

Jest kolej, są opóźnienia

Jest kolej, są...

Jest kolej, są opóźnienia

Jest kolej, są...

Jest kolej, są opóźnienia

Jest kolej, są...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.24.*

10:10, 06/10/13

Perony wybudowano, ekrany montują. A GDZIE SĄ WIATY??? Pociągi wciąż się spóźniają, idzie jesienna słota i zima, gdzie się schować czekając na opóźniony pociąg przed deszczem i śniegiem???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.227.*

20:28, 28/09/13

kolej na orunie zawitała w 1852 roku był peron i dworzec -restauracja , poczekalnia[ogrzewana piecem na węgiel] , toalety,zegar peronowy , fontanna w małym klombie , oraz kasy biletowe te sie ostały

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

16:06, 28/09/13

E, ale na Oruni nigdy nie było stacji. Jeśli chodzi o perony to zostały skrócone, bo dłuższe nie są potrzebne. A ergonomia i styl przejść podziemnych... cóż makabra, bo w PLK siedzą leśne dziadki przed ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.65.*

14:15, 28/09/13

Każdego dnia przechodzimy koło tego cudu budowlanego! Zadziwia nonszalancja projektu i nieżyciowe rozwiązania! Każdy kto przytomnym okiem zwróci uwagę na to co powstało, ten jest w szoku! Porównując dawny ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.69.*

20:00, 27/09/13

Może ktoś by się za interesował tym , że w drodze do przedszkola przy ulicy Nowiny jest bark pasów dla pieszych. ;/ \"Bezpieczna droga do przedszkola \" ;/ dramat.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń