Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Boisko lada tydzień będzie gotowe

 9 dodane: 13:49, 16/10/13

tagi:

Postępuje budowa pełnowymiarowego boiska na ulicy Smoleńskiej – do końca października roboty powinny się już zakończyć. Kiedy będzie można wypróbować nowe boisko? - Najwcześniej w grudniu – mówi dyrektorka pobliskiej szkoły, która w imieniu miasta będzie zarządzać całym kompleksem.

Boisko lada tydzień będzie gotowe
Boisko lada tydzień będzie gotowe
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 9

- Umowę na skończenie prac mamy do 24 października. Damy radę – mówią mi przedstawiciele podwykonawcy, firmy, która odpowiedzialna jest za prace ziemne przy budowie nowego boiska na Smoleńskiej.

- Wokół boiska montujemy sześć słupów oświetleniowych. Na każdym z nich zamontowane zostaną dwie lampy o łącznej mocy 2000 Wat. W sumie więc boisko będzie oświetlane mocą 12 tysięcy Wat, to niemało – dopowiadają członkowie ekipy elektryków, których spotykam na placu budowy. - W każdym rogu boiska będzie też jedna kamera. Obiekt będzie monitorowany – dodają.

Pełnowymiarowe boisko będzie również ogrodzone. A wzdłuż dłuższego boku boiska (od strony szkoły na Smoleńskiej) powstaną trybuny na 300 osób. - W tym miejscu stały już trybuny, ale były w opłakanym stanie. Musieliśmy je całe rozbierać – tłumaczą pracownicy.

Po przeciwległej stronie, za boiskiem utworzony zostanie pas zieleni. Z kolei nieopodal wejścia (od strony Smoleńskiej) staną parterowe szatnie.

Pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną będzie spełniało wszystkie standardy UEFA. W przyszłym tygodniu zostanie rozłożona sztuczna trawa.

Kiedy zobaczymy tutaj pierwszych piłkarzy? - Pracę mają zakończyć się jeszcze w październiku. W umowie z wykonawcą mamy jednak zapis, że przez pierwszy miesiąc boisko nie może być używane. Dopiero więc najwcześniej w grudniu boisko będzie mogło zostać otwarte – odpowiada Barbara Mizerska, dyrektorka, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ulicy Smoleńskiej. To właśnie ta szkoła będzie zarządzać nowym boiskiem.

Z kolei opłaty na jego funkcjonowanie (m.in. koszt pielęgnacji, oświetlenia) pokrywać będzie miejski Wydział Edukacji. A także najprawdopodobniej wszyscy (oczywiście nie uczniowie szkoły), którzy będą chcieli korzystać z nowego boiska. Według projektu nowego rozporządzenia prezydenta Gdańska, taka opłata może wynieść 50 złotych za godzinę. 

Szkoła na Smoleńskiej wystosuje do miasta prośbę o pieniądze, które pozwoliłyby na stworzenie etatu dla osoby, odpowiedzialnej za porządek na nowym boisku.

Z boiska korzystać będą reprezentanci sportowej organizacji Salos. W przyszłości mają tutaj być prowadzone rozgrywki piłkarskiej ligi Salosu. Jak informuje dyrektorka CKZiU nr 2, są także inne, amatorskie drużyny, które wyraziły już chęć zagrania na boisku przy ulicy Smoleńskiej.

Boisko lada tydzień będzie gotowe

Boisko lada...

Boisko lada tydzień będzie gotowe

Boisko lada...

Boisko lada tydzień będzie gotowe

Boisko lada...

Boisko lada tydzień będzie gotowe

Boisko lada...

Boisko lada tydzień będzie gotowe

Boisko lada...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.195.*

16:34, 11/11/13

a może przynajmniej obniżyć cenę za wejście ??? bo teraz dzieciaki, które mieszkają niedaleko boiska nie będą mogły korzystać z tego boiska bo przecież nie wszystkich stać na takie wydatki !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.66.*

10:54, 20/10/13

Wszystko fajnie, pięknie ale czy dzieciaki z dzielnicy - mowa o normalnych nie dewastatorów, będą mogli sobie skorzystać z boiska: pokopać piłkę bądź porzucać do kosza bez opłaty pięć dych za godzinę.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.205.224.*

14:33, 17/10/13

Tyle lat Orunia czekała na taki kompleks sportowy. Brawa dla wszystkich

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.198.*

10:10, 17/10/13

Wszystko super tylko kto naprawi ul.Ramułta którą zniszczyły ciężarówki wożące piasek na budowę boiska?Pozdrawiam.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.198.*

15:13, 16/10/13

Pięknie. Oby jak najwięcej takich newsów!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń