Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 09/03/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tych adresów nikt nie chce kupić

 1 dodane: 17:41, 15/11/13

tagi:

Pierwsze, zakończone wczoraj i przedwczoraj przetargi na kupno dwóch budynków na Oruni – byłego komisariatu i dawnej policyjnej bursy – pozostają nierozstrzygnięte. Nie zgłosił się ani jeden zainteresowany.

Tych adresów nikt nie chce kupić
Tych adresów nikt nie chce kupić
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Dwa oruńskie budynki, były komisariat przy Gościnnej 1 i dawna bursa policyjna przy Trakcie św. Wojciecha 113, czekają na nowego właściciela.

Póki co właścicielem jest Skarb Państwa, który postanowił pozbyć się obu miejsc. Pod koniec zeszłego roku ruszyła procedura przetargowa, którą nadzoruje Agencja Mienia Wojskowego.

Budynek na Gościnnej wyceniono na 1,3 miliona złotych, adres na Trakcie – na 2,5 miliona złotych. 13 i 14 listopada odbyły się pierwsze przetargi. Nie pojawił się jednak ani jeden potencjalny kupiec. - Nikt nie wpłacił wymaganego wadium. Oba budynki wciąż pozostają niesprzedane – mówi nam Małgorzata Golińska, rzecznik AMW.

Kolejne przetargi odbędą się w przyszłym roku. W przypadku budynku przy Gościnnej, cena wywoławcza powinna pozostać ta sama. Być może zmniejszy się cena kamienicy na Trakcie św. Wojciecha. 

Co ciekawe, kiedy we wrześniu pisaliśmy o opisanych wyżej przetargach, na naszym profilu facebookowym pojawiła się ciekawa dyskusja. Nie brakowało osób, które namawiały oruniaków do... „zrzucenia się” na zakup budynku przy ulicy Gościnnej. I choć takie propozycje brzmią raczej żartobliwie, pojawiły się konkretne wyliczenia. Około 81 złotych musiałby wpłacić każdy oruniak, by 16 tysięcy mieszkańców dzielnicy uzbierało wymaganą sumę 1,3 miliona złotych.

Te liczby pozostaną najprawdopodobniej tylko na papierze, ale pytanie wydaje się otwarte: co tak naprawdę powinno stać się z budynkiem przy Gościnnej 1? Jeżeli w kolejnych przetargach nikt nie kupi byłego komisariatu, to ta istotna lokalizacja na Oruńskiej Starówce pozostanie w żaden sposób niezagospodarowana. Byłaby to chyba strata dla całej dzielnicy, która ma sporą szansę na pozyskanie pieniędzy na rewitalizację.

Informacje na temat nieruchomości przy Gościnnej 1: 
Dane techniczne ww. budynku:
- rok budowy - 1900
- kubatura - 2725 m3
- powierzchnia ogólna - 634 m2
- powierzchnia użytkowa - 634 m2
-powierzchnia zabudowy - 275 m2
Informacje na temat nieruchomości przy Trakcie św. Wojciecha 113: 
- rok budowy - 1920
-  kubatura - 4390 m3
- powierzchnia ogólna - 888 m2
- powierzchnia użytkowa - 888 m2
- powierzchnia zabudowy - 360 m2

Galeria artykułu

Tych adresów nikt nie chce kupić

Tych adresów...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.188.*

10:33, 17/11/13

A może by tak Skarb Państwa zostawił budynek na Gościnnej dla siebie i wyremontował na szkołę muzyczną, bo obecna jest zatłoczona, a tak drugi budynek by się przydał, jest w pobliżu , mały parking, podział na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.65.*

22:20, 15/11/13

Z tymi budynkami będzie tak jak z Pralnią stała ,niszczała a na koniec została spalona...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

20:21, 15/11/13

Spokojnie, jeśli jest budynek, którego nikt nie chce kupić, to zazwyczaj ktoś już czeka, aż cena zjedzie do zupełnego minimum.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń