Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pasy na Dworcowej, co jeszcze?

 1 dodane: 13:37, 11/10/09

tagi:ZDiZpasyprzejście

Przy przejeździe przez tory kolejowe na ulicy Dworcowej powinny być wymalowane pasy dla pieszych. Teraz jest tutaj zbyt niebezpiecznie – mówią tamtejsi mieszkańcy. Urzędnicy ZDiZ obiecują przyjrzeć się sprawie.

Pasy na Dworcowej, co jeszcze?
Pasy na Dworcowej, co jeszcze?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Niebezpieczny przejazd
- Wystarczy, że szlaban jest zamknięty na minutę, dwie i już tworzy się na naszej ulicy sznur samochodów. Nie wszystkie auta chcą jednak przejechać na drugą stronę torów, niektóre jadą w kierunku Traktu Św. Wojciecha. Tacy kierowcy omijają stojące w korku samochody i pędzą na złamanie karku drugą stroną ulicy. Jest to o tyle niebezpieczne, że na tej samej wysokości przez tory przechodzą piesi, których po prostu nie widać, bo zasłaniają ich inne samochody. Powinny tu być jakieś pasy albo próg zwalniający – mówi Anna Ziemnicka, mieszkanka ulicy Dworcowej.
W przeszłości w miejscu tym zdarzały się już potrącenia pieszych. Na szczęście nie było tutaj wypadków śmiertelnych.
Sprawę zgłosiliśmy do gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Urzędnicy obiecali przyjrzeć się sprawie. Procedurę przyjmowania i ewentualnej realizacji tego typu zgłaszanych przez mieszkańców postulatów, wytłumaczył nam Tomasz Wawrzonek, kierownik Działu Inżynierii Ruchu w gdańskim ZDiZ.

Wniosek-decyzja
- Każdy może zgłosić nam miejsce w Gdańsku, które jego zdaniem wymaga poprawy w kwestii organizacji i bezpieczeństwa ruchu na drodze. Nasz człowiek jedzie wtedy na wskazane miejsce, robi zdjęcia, zbiera informacje. Dalej sprawa jest kierowana do działającej przy ZDiZ komisji ds. bezpieczeństwa organizacji ruchu, w której to zasiadają m.in. przedstawiciele policji czy straży miejskiej. Komisja wydaje opinię i na jej bazie dyrektor ZDiZ lub jego zastępca podejmuje ostateczną decyzję odnośnie do danego wniosku.
Cała procedura „wniosek-decyzja” trwa około miesiąca. Do ZDiZ-u tygodniowo z całego Gdańska spływa około 35-40 takich zgłoszeń, w których mieszkańcy wnoszą o drobne zmiany w organizacji ruchu. Średnio połowa z nich jest przez urzędników rozpatrywana pozytywnie.

Bezproblemowa Orunia
Korzystając ze statystyk ZDiZ, można by wysnuć wniosek, że mieszkańcy Oruni nie mają żadnych problemów, jeśli chodzi o organizację ruchu drogowego w ich sąsiedztwie.
- W ostatnich tygodniach od mieszkańców Oruni wpłynęły do naszego działu dwa wnioski – informuje Katarzyna Krason z Działu Inżynierii Ruchu w gdańskim ZDiZ.

Co ciekawe, oba zostały zgłoszone przez mieszkańców ulicy Żuławskiej. Jeden z nich dotyczył utworzenia na ulicy Gościnnej miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. Pomysł ten zyskał już akceptację urzędników. W drugim wniosku mieszkańcy postulują, aby na ulicy Żuławskiej postawić próg zwalniający. Już niedługo na miejsce zostaną wysłani policjanci, którzy zbadają średnią prędkość, jaką rozwijają na tej ulicy kierowcy. Jeżeli okaże się, że jest ona większa od dopuszczalnej normy, próg na ulicy Żuławskiej z pewnością powstanie.

Swoje uwagi, propozycje zmian i oficjalne wnioski w sprawie poprawy organizacji ruchu drogowego w Gdańsku można przesyłać na adres: info@zdiz.gda.pl

Galeria artykułu

Pasy na Dworcowej, co jeszcze?

Pasy na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

14:49, 08/11/09

Przydało by się żeby ktoś poobserwował jak jeżdzą samochody po godz. 14 - tej. Jest korek na całej Dworcowej, a samochody po przejechaniu przez przejazd kolejowy,żeby ominąć korek wjeżdżają między budyni i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:51, 12/10/09

Trzeba by załatwic przy okazji montaż kilku trzepaków! To też w zdiz-ie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:35, 12/10/09

i to "za darmo" przywiozą i postawią, żeby młodzież mogła się wyszumieć :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:34, 12/10/09

A przywiozą stamtąd nowe znaki do gięcia?;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:27, 12/10/09

ktoś to zgłosił do zdizu?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:23, 12/10/09

Kilka dni wcześniej ten sam "ktoś" wygiął dwa znaki na Związkowej. Pewnie był z siebie bardzo dumny...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:13, 11/10/09

Dzis na Smoleńskiej ktoś przygiął znak drogowy do ziemi. Częściowo wychodzi nad jezdnię, stwarzając zagrożenie dla aut...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń