Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 23/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Integracja jak najbardziej sprawna

 4 dodane: 17:53, 17/10/09

tagi:UjeściskoniepełnosprawniMOPS

„Spotkania z kulturą” to zakończony we wrześniu innowacyjny projekt skierowany do osób niepełnosprawnych. Współrealizował go gdański MOPS. Wzięły w nim udział m.in. osoby zamieszkałe w Zespole Mieszkań Wspomaganych, którego siedziba znajduje się na Ujeścisku.

Integracja jak najbardziej sprawna
Integracja jak najbardziej sprawna
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 4

- Na terenie podlegającym działaniom naszego zespołu powstał Zespół Mieszkań Wspomaganych, zamieszkały przez ludzi niepełnosprawnych intelektualnie. Takim osobom nie jest łatwo zintegrować się z otoczeniem. Stąd też narodziła się idea programu „Spotkania z kulturą” – tłumaczy Marcin Kubiak, współorganizator projektu, reprezentujący gdański MOPS. - Ma on na celu integrację społeczną osób niepełnosprawnych, poprzez udział we wspólnych spotkaniach typu wyjścia do biblioteki, zwiedzanie Gdańska, czy wspólne ognisko. Wymiana wspólnych doświadczeń sprzyja pełniejszej aktywizacji tych osób w społeczeństwie i pokazuje im alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego – dopowiada.

Z projektu skorzystało kilkanaście osób: niepełnosprawni intelektualnie, przebywający w Domu Pomocy Społecznej Gdańsk – Orunia (filia w Cieplewie) i wspomniani wyżej rezydenci Zespołu Mieszkań Wspomaganych, który znajduje się na Ujeścisku, przy ulicy Stanisława Dąbka 6.

Dla osób tych przygotowano m.in. zajęcia w Ośrodku Czytelnictwa Niepełnosprawnych, oglądanie wystaw malarskich, wyjazd na Westerplatte i wycieczkę do Sobieszewa.

Projekt  był współrealizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku – Filia III Zespół Pracy Socjalnej 2 oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku.
- Przeprowadzenie naszego zamierzenia nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów. W projekt zaangażowało się m.in. Tesco i pan Tadeusz Orzechowski, właściciel gospodarstwa agroturystycznego w Skowarczu. Naszym sponsorom należą się podziękowania i wielkie słowa uznania – mówi Ewa Kloskowska, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku.

Galeria artykułu

Integracja jak najbardziej sprawna

Integracja jak...

Integracja jak najbardziej sprawna

Integracja jak...

Integracja jak najbardziej sprawna

Integracja jak...

Integracja jak najbardziej sprawna

Integracja jak...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

laiczka

 

20:19, 17/10/09

Szkoda że zakonczony

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń