Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Homo Gedanensis" w Dworku Artura GAK

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 1 dodane: 12:29, 30/04/14Artykuł Czytelnika

tagi:Dworek ArturaGAKwystawawernisażrzeźbaStacja Orunia

Zapraszamy w piątek 9 V 2014 o godz 19:00 na wernisaż wystawy rzeźby w Dworku Artura GAK.

"Homo Gedanensis" w Dworku Artura GAK
Fot. Dworek Artura GAK

Fotografia 1 z 1

„Homo Gedanensis” to projekt rzeźbiarski Czesława Podleśnego, obejmujący stworzenie cyklu postaci w charakterystycznym dla autora rzeźbiarskim collage’u. Inspiracją jest obserwacja życia ludzi związanych z Gdańskiem. Niejednokrotnie przypadek lub zbieg okoliczności podsuwał autorowi materiały, których użył do wykonania prac.Wszystkie elementy zostały znalezione na terenie miasta. Niosąc ze sobą własną historię pozwalają artyście budować nowe narracje. Projekt został doceniony przez Komisję Kultury Urzędu Miasta Gdańska i uzyskał Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.

Czesław Podleśny urodzony 1959r w Rybniku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. Od 1980 do 1982 studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Od 1982 do 1985 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie również na wydziale Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni prof. S. Kulona otrzymał w 1985 r. Jest współzałożycielem (wraz z Jerzym Foberem i Andrzejem Szarkiem) grupy artystycznej „…Kim jesteś”. Trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był nauczycielem w Liceum A. Kenara w Zakopanem, oraz rezydentem amerykańskich uczelni min. Maryland Institute College of Art w Boltimore, gdzie prowadził zajęcia ze studentami. Uczestnik wielu wystaw i sympozjów rzeźbiarskich. Posługuje się w swej sztuce różnorodnymi materiałami. Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych.

Wstęp wolny.

Kiedy: piątek 9 V 2014, godz. 19:00

kontakt z artystą:
studio: ul. Wiosny Ludów 4
80-859 Gdańsk
tel.: 663637132
e-mail: czeslawpodlesny@gmail.com
www.czeslawpodlesny.net

Galeria artykułu

"Homo Gedanensis" w Dworku Artura GAK

"Homo...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń