Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

O ludziach, traktowanych niczym towar

 1 dodane: 08:38, 20/05/14

tagi:

O zagrożeniach płynących ze „współczesnego niewolnictwa”, czyli handlu ludźmi opowie dziś (20.5) w Gościnnej Przystani Jeni Senezan, ekspert z dziedziny kryminalistyki, pochodząca z Mauritiusa.

O ludziach, traktowanych niczym towar
O ludziach, traktowanych niczym towar
Fot. policja.pl

Fotografia 1 z 1

Spotkanie przeznaczone jest głównie dla młodzieży, stąd jego stosunkowo wczesna pora (godzin 15:30). Organizatorzy podkreślają jednak, że na wykład przyjść może każdy.

A temat jest ważny także i w Polsce. "Zgodnie z danymi statystycznymi na temat przestępczości handlu ludźmi opracowanymi w Centralnym Zespole dw. z Handlem Ludźmi w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji w Warszawie, w ramach postępowań prowadzonych przez Policję w okresie od 2010 do 2012 roku stwierdzono 527 przypadków handlu ludźmi (z czego 39 przypadków dotyczyło 2010 roku, 427 przypadków – 2011 roku, a 61 przypadków – 2012 roku), w których łączna liczba podejrzanych wyniosła 52 osoby, a łączna liczba pokrzywdzonych – 209 osób." - podaje portal handelludzmi.eu.

Jak podkreślają policjanci, część osób zaginionych również mogła stać się ofiarą handlu ludźmi. Szczególnie narażone są tutaj kobiety.

Jeni Senezan, która przyjedzie dzisiaj na Orunię, ukończyła Wydział Kryminalistyki na Uniwersytecie Greenwich (UK). Po studiach zaangażowała się w działalność brytyjskich organizacji na rzecz ofiar. Zaangażowała się w działania promujące wiedzę na temat praw osób pokrzywdzonych.

Współpracowała z szeregiem instytucji związanych z brytyjskim systemem karnym, w tym: z Policją Metropolitalną Londynu, Agencją Przeciwdziałania Przestępczości Zorganizowanej (Serious Organised Crime Agency - SOCA), the Crown Prosecution Service (CPS), Projektem Mak (Poppy Project) i Towarzystwem Pomocy Kobietom -Women’s Aid.

Była zaangażowana w projekt świadczenia pomocy emocjonalnej i praktycznej ofiarom przemocy domowej,przemocy na tle seksualnym oraz handlu ludźmi, z którymi zetknęła się bezpośrednio. 

Obecnie kieruje swoją energię na działania prewencyjne - podnoszenie świadomości dotyczącej współczesnego zjawiska o charakterze globalnym, jakim jest handel ludźmi, określany również mianem „współczesnego niewolnictwa”.

Galeria artykułu

O ludziach, traktowanych niczym towar

O ludziach,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń