Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Roślinna mapa Oruni jest wyjątkowo ciekawa

 1 dodane: 07:46, 08/07/14

tagi:

Na Oruni szykuje się nietypowy spacer z... botanikiem, który opowie o unikatowej roślinności tej dzielnicy. - Występują tu bardzo rzadkie rośliny, próżno szukać ich w innej części Gdańska – mówi dr Michał Buliński. Start „zwiedzania”: Sobota (12 lipca), godzina 12.

Roślinna mapa Oruni jest wyjątkowo ciekawa
Roślinna mapa Oruni jest wyjątkowo ciekawa
Fot. lukaszor

Fotografia 1 z 1

Zbiórka pod kuźnią przy ulicy Gościnnej. Spacer, organizowany w ramach trwającego od miesięcy projektu „Historie po Oruńsku”, jest oczywiście bezpłatny. 

- Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze – uśmiecha się dr Michał Buliński, botanik, który już w sobotę zabierze wszystkich chętnych na wyjątkowy spacer po Oruni. - Ta dzielnica ma bardzo bogatą roślinność, unikatową w skali Gdańska. Jest tutaj sporo ciekawych rzeczy do pokazania – dodaje.

Ważnym punktem wycieczki będzie Park Oruński. - W trakcie spaceru będzie można poznać nazwy spontanicznie występujących roślin kwiatowych i paprotników oraz ich wybrane cechy. Poznamy rośliny chronione, bardzo rzadkie, lecznicze, trujące i jadalne – mówi naukowiec, który w swoim dorobku ma kilkadziesiąt publikacji z dziedziny geobotaniki i ochrony przyrody, w tym opracowania monograficzne i rozdział w monografii mezoregionu Pojezierza Starogardzkiego. Jest też współautorem „czerwonej listy” roślin naczyniowych Pomorza Gdańskiego. 

Buliński przez szereg kadencji był członkiem Wojewódzkiej Komisji Ochrony Przyrody w Gdańsku, a także przedstawicielem Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Wschodnio-Pomorskiego.

Organizatorem sobotniego spotkania jest Gdański Archipelag Kultury.

Galeria artykułu

Roślinna mapa Oruni jest wyjątkowo ciekawa

Roślinna mapa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.72.*

14:33, 09/07/14

BLE BLE BLE. JAK ZWYKLE NIE DOBRZE I OGÓLNIE SYF. ORUNIAKI NURAKI

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.78.*

10:24, 09/07/14

jaka piękna roślinniść wyrosła w kanałe Raduni , lęgną się komary i zaczyna to wszystko śmierdzieć.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.188.240.*

12:03, 08/07/14

Pójdźcie w okolice ul. Równej. Niespotykana roślinność, zupełnie inna niż w Parku Oruńskim. A wieczorem ptaki zapraszają na niesamowity koncert.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.226.*

11:47, 08/07/14

więcej festynów w Parku Oruńskim a będzie ok Wiecie dlaczego resztki Parku przetrwały bo był ogrodzony i pilnowany a dziś? festyny promujące prezydenta, fajerwerki ni z gruchy ni pietruchy i to w okresie lęgowym ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń