Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Orunia gości ukraińskie dzieci

 1 dodane: 08:39, 26/08/14

tagi:

Blisko pięćdziesięcioro dzieci z Ukrainy (w tym z terenów objętych działaniami wojennymi) przez kilkanaście dni wypoczywało w Gdańsku. Zostali zakwaterowani w internacie szkoły przy ulicy Smoleńskiej.

Orunia gości ukraińskie dzieci
Orunia gości ukraińskie dzieci
Fot. Bartłomiej Borowczak / www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

Kijów, Drohobycz, Ługańsk – z tych miast przyjechały do Gdańska dzieci z Ukrainy. W tym ostatnim jest szczególnie niebezpiecznie – według medialnych doniesień miasto było pod obstrzałem, prowadzone są tam działania wojenne.

- Temat wojny nie przewijał się w naszych rozmowach. Zależało nam na tym, by dzieci dobrze się w Gdańsku bawiły. Przygotowano dla nich szereg atrakcji – mówi nam Zenobia Glac-Ściebura, kierowniczka kolonii, która z ramienia szkoły i miejskiego urzędu opiekowała się ukraińską wycieczką. Pięćdziesięcioro dzieci przyjechało do Gdańska dzięki zaangażowaniu Caritasu.

Goście z Ukrainy odwiedzili m.in. gdańskie ZOO, Park Oliwski, Centrum Hewelianum, Dar Pomorza. Lokalni przewodnicy opowiadali im o historii grodu nad Motławą. Jednak na ukraińskich nastolatkach największe wrażenie zrobiła... Galeria Bałtycka. - Szczególnie dziewczynki były zachwycone. Chłopcom bardziej podobał się stadion piłkarski PGE Arena – opowiada Glac-Ściebura.

Dzieci spotkały się też z Pawłem Adamowiczem, prezydentem Gdańska. - Wypoczynek dzieci zorganizowany został przez Urząd Miejski w Gdańsku we współpracy ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi Miasta, Urzędem Marszałkowskim, przy wsparciu darczyńców i instytucji kultury. Warto dodać, że kosztowny transport z i do Medyki zasponsorowała firma GRYF, która bezpłatnie przywiozła i odwiezie całą grupę – tłumaczą urzędnicy.

Prezydent przekazał ukraińskim dzieciom voucher na przejazd gdańskim kołem widokowym.

Ukraińskie dzieci zostały zakwaterowane na Oruni, w internacie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 na ulicy Smoleńskiej. - Dzieciom bardzo podobał się Park Oruński. Przechodziliśmy nim codziennie w drodze na pętlę Świętokrzyska – mówi kierowniczka wycieczki.

Kilka dni temu dzieci wyjechały z Gdańska. - Bardzo się cieszę, że mogliśmy gościć u siebie ukraińskie dzieci – mówi Barbara Mizerska, dyrektorka CKZiU nr 2, oruńskiej szkoły, która od kilku lat w wakacje gości u siebie również i młodzież z Białorusi.

Galeria artykułu

Orunia gości ukraińskie dzieci

Orunia gości...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.68.*

21:38, 26/08/14

a kto za to płaci?oczywiście nierób homoseksualny adamowicz z budżetu miasta Gdańszczan,którzy cieżko pracują aby utrzymac swoje rodziny,niektórzy ledwo wiążą koniec z końcem,,ta rura adamowicz pławi sie w ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

10:53, 26/08/14

Podziękowania dla Dyrekcji Szkoły za otwartość :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń