Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

O "zapomnianych" podwórkach ktoś jednak pamięta

 1 dodane: 07:31, 28/08/14

tagi:

Ubocze, Serbska, czy Przy Torze to oruńskie ulice, które zdaniem wielu pozostawione są bez żadnej opieki. Z takim podejściem do sprawy nie zgadzają się na szczęście niektórzy oruniacy i pracujący w dzielnicy ludzie. Za ich sprawą zorganizowano podwórkową „Świetlicę pod chmurką”, gdzie w różnych zajęciach uczestniczą okoliczne dzieciaki.

O
O "zapomnianych" podwórkach ktoś jednak pamięta
Fot. facebookowa strona Gościnnej Przystani

Fotografia 1 z 1

- Działania „Świetlicy pod chmurką” skierowane są do dzieci z podwórek przy ulicy Przy torze, Serbskiej i Ubocze. Działania prowadzone są w sposób metodą streetworkingu. Metoda ta polega na wchodzeniu w środowisko najbardziej bezpieczne i znane dzieciom, czyli na ich przydomowe podwórka – mówi Marina Dombrowska, która pracuje w tym projekcie.

Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”. Projekt „Świetlica pod chmurką” finansowany jest ze środków Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kilkunastu młodych oruniaków z „zapomnianych” podwórek razem spędza czas. Dzieci bawią się, uczą nowych umiejętności, a także próbują sami stworzyć coś dla starszych oruniaków. Organizują teraz grilla, na którego zaprosili swoich rodziców. Impreza odbędzie się dzisiaj (28 sierpnia) o godzinie 16 na ulicy Ubocze.

- Ta część Oruni często może jawić się jako odcięta od reszty dzielnicy. Tuż obok są tory kolejowe, dzieci nie zawsze mogą bawić się tutaj bezpiecznie. Gościnna Przystań położona jest po drugiej stronie, trudno wymagać by małe dzieci szły same na Gościnną. Dlatego też chcieliśmy wyjść do tych dzieciaków, zaproponować im coś na ich terenie – mówi Ewa Patyk z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, która również włączyła się w cały projekt.

- Dzieci przez okres sześciu miesięcy od czerwca do grudnia będą miały okazję brać udział w urozmaiconych zajęciach:sportowych, plastycznych, edukacyjnych, wycieczkach - bliższych i dalszych, spotkań z ciekawymi ludźmi. Są też zajęcia z elementami socjoterapii, edukacji nieformalnej. W „Świetlicy pod chmurką” wspólnie pracujemy nad tym, by każdego dnia wyjść z zajęć z nową umiejętnością! - zachwala projekt Dombrowska.

Projekt podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy to: działania na podwórkach (dwa razy w tygodniu) w okresie letnim( czerwiec- września). Drugi to: zajęcia stacjonarne (jeden raz w tygodniu) w Domu Sąsiedzkim na ul. Gościnnej 14 (październik- grudzień) 

- Zapraszamy wszystkie Dzieci do „Świetlicy pod chmurką” - mówi Dombrowska. Więcej informacji można uzyskać, pisząc na maila: e.patyk@gfis.pl

Galeria artykułu

O "zapomnianych" podwórkach ktoś jednak pamięta

O...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.65.*

20:36, 28/08/14

Świetny pomysł, Gratulacje

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

19:38, 28/08/14

Gratulacje!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń