Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Monitoring, chodniki, a może...szalet? Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim

 1 dodane: 13:20, 29/09/14

tagi:

Przez najbliższe dwa tygodnie gdańszczanie mają szansę zagłosować w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Orunia i Olszynka „biją” się tutaj z kilkoma innymi dzielnicami. O co toczy się walka?

Monitoring, chodniki, a może...szalet? Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim
Monitoring, chodniki, a może...szalet? Ruszyło
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

O pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku było bardzo głośno. Teraz można odnieść wrażenie, że jego kolejna odsłona nie przyciąga już takiej uwagi. A szkoda, Budżet Obywatelski to często jedyna możliwość, by wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja doczekała się realizacji.

Wiele zależy od samych mieszkańców. To właśnie gdańszczanie (ci, którzy skończyli 16 lat) decydują, który z projektów w Budżecie Obywatelskim zostanie wcielony w życie.

Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie. Potrwa 14 dni. Głosujemy przez Internet lub w jednym z 17 Stacjonarnych Punktów Konsultacyjnych. Na Oruni taki Punkt położony jest w szkole przy Małomiejskiej 8a. 

A na co można głosować? - Do wyboru są 143 projekty dzielnicowe i 9 projektów ogólnomiejskich – odpowiada Magdalena Kuczyńska z gdańskiego Biura Prasowego. Warto wspomnieć, że w pierwszej edycji Budżetu było aż 307 projektów – tak jak i obecnie, tak i wtedy zgłaszali je gdańszczanie.

W tej edycji do rozdysponowania jest 11 milionów złotych: 9 milionów na projekty dzielnicowe (nie przekraczające 500 tys. zł i 2 miliony na projekty ogólnomiejskie.

Wygrają te projekty, które zgromadzą najwięcej głosów. Zwycięskie inwestycje zostaną zrealizowane w 2015 roku.

Orunia została przydzielona do I Okręgu Konsultacyjnego. Oznacza to, że jej projekty dzielnicowe rywalizują z projektami z Brzeźna, Stogów, Nowego Portu, Letnicy, Przeróbki, Wyspy Sobieszewskiej, Rudników, Krakowca-Górek Zachodnich i Olszynki.

W I Okręgu Konsultacyjnym znalazły się 23 projekty dzielnicowe. Kilka z nich dotyczy Oruni i Olszynki. Każdy z głosujących może oddać 5 głosów na projekty dzielnicowe i 1 głos na projekt ogólnomiejski.

Tutaj znajdziesz listę projektów z Okręgu Konsultacyjnego numer 1.

Mieszkańcy Oruni mogą zagłosować m.in. na monitoring w ich dzielnicy (ulica Rejtana i skrzyżowanie Traktu św. Wojciecha z Gościnną), budowę szaletu publicznego (rejon skrzyżowania Traktu, Podmiejskiej i Sandomierskiej), budowę kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 10, budowę placu zabaw przy przedszkolu koło Parku Oruńskiego, czy budowę chodników (fragment ulicy Raduńskiej i Junackiej/Związkowej).

Mieszkańcy Olszynki mają szansę "skreślić" monitoring w ich dzielnicy (rejon Szkoły Podstawowej nr 59), lub zagłosują na budowę pomostów cumowniczych nad Opływem Motławy, remont chodników (ulica Altanki), czy projekt, który zakłada organizację zajęć sportowo-kulturalnych dla mieszkańców tej dzielnicy.

Projekty ogólnomiejskie znajdziesz tutaj.

Galeria artykułu

Monitoring, chodniki, a może...szalet? Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Monitoring,...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.27.*

14:40, 09/10/14

Projekt Trzymać Poziom - chodniki, na Oruni miałby powstać w Małym Parku przy Wiązkowej wejście/ wyjście z tunelu PKP. Zatem warto głosować!!! Zostało mało czasu...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

09:36, 03/10/14

GŁOSUJCIE NA MONITORING I CHODNIKI !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.61.131.*

23:49, 30/09/14

Jeśli chodzi o szalet, jestem za bo w latach siedemdziesiątych jako dziecko pamiętam, że w tym rejonie był, przy przystanku autobusowy w kierunku Pruszcza, cały drewniany w kolorze zielonym, może by pijaki nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.215.*

17:02, 30/09/14

Jedno wielkie gówno, niech drobi zrobią!!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

10:20, 30/09/14

* 36 czemu nie napisałeś projektu ogólnomiejskiego dla Oruni? A, praca społeczna cię nie interesuję... Głosuj zatem na projekty które ktoś dla Oruni napisał poświęcając swój cenny czas!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

09:43, 30/09/14

Za to w ogólnomiejskich projektach jak zwykle nic o Oruni. Następnym razem trzeba dać zlecenie na opracowanie projektu tunelu wciągu ul. Smętnej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

16:40, 29/09/14

Nie wspomniano że Monitoring i Chodniki to wspólne projekty między dzielnicami i one mają największe szanse. Warto głosować!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.11.138.*

16:34, 29/09/14

Warto głosować na monitoring na Oruni.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń