Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gdańszczanie "wygłosowali" sobie Budżet, jakie projekty wygrały?

 1 dodane: 13:46, 13/10/14

tagi:

Orunia i Olszynka doczekają się kilku kamer miejskiego monitoringu, zdecydowanie więcej „ugrały” Stogi – ogłoszono właśnie wyniki głosowania do Budżetu Obywatelskiego. Słabiej niż przed rokiem wypadły południowe dzielnice Gdańska.

Gdańszczanie
Gdańszczanie "wygłosowali" sobie Budżet, jakie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego do realizacji przechodzi 21 projektów. W głosowaniu udział wzięło prawie 38 tys. osób co stanowi 10,13 % uprawnionych - mówią gdańscy urzędnicy.

- Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska i Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku zajmą się teraz organizacją przetargów dla wygranych projektów. Realizacja inwestycji odbędzie się do końca 2015 roku  – podkreśla Maciej Kukla, kierownik Referatu Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W okręgu numer 1 (znajduje się tu m.in. Orunia) w Budżecie Obywatelskim zwyciężyły trzy projekty. Wartość każdego z nich oszacowano na 500 tysięcy złotych.

Jeden z nich z pewnością ucieszy oruniaków. Projekt zakłada instalację monitoringu wizyjnego w kilku dzielnicach Gdańska, w tym i Oruni. W tej ostatniej dzielnicy kamery zostaną zamontowane w dwóch miejscach: na ulicy Rejtana i na Trakcie św. Wojciecha przy wlocie w ulicę Gościnną. Dwóch kamer doczeka się też Olszynka, obie będą obserwować teren przy Szkole Podstawowej nr 59.

Projekt ten zgromadził 1447 głosów w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jednak w okręgu numer 1 najczęściej głosowano na budowę oświetlenia Pustego Stawu, kompleksu ścieżek spacerowych, placów zabaw, siłowni zewnętrznych na Stogach. Na projekt ten oddano 1630 głosów.

Trzecim i ostatnim wnioskiem z okręgu wyborczego numer 1, który doczeka się realizacji jest „pierwszy etap budowy dzielnicowego parku rekreacyjno-wypoczynkowego” na Stogach. Na projekt zagłosowało 1394 gdańszczan.

A jak w głosowaniu wypadły inne projekty z Oruni i Olszynki? Projekt „budowa pływających pomostów cumowniczych nad Opływem Motławy w dzielnicy Olszynka” otrzymał 559 głosów, modernizacja placu zabaw przy przedszkolu nr 9 na ulicy Nowiny 2 – 406, budowa szaletu publicznego na Oruni – 310.

W drugim okręgu wyborczym, na który składają się: Chełm, Ujeścisko-Łostowice i Śródmieście, realizowanych będzie aż pięć projektów.

1816 głosów, 200 000 PLN - Ścieżka biegowo-rekreacyjna (fragment) wraz z oświetleniem przy zbiornikach wodnych Świętokrzyska I i II 
1758 głosów, 450 000 PLN - Winda zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych na budynku Szkoły Podstawowej nr 8, ul. Marcina Dragana 2 
1556 głosów, 200 000 PLN - Stanowiska parkingowe wzdłuż ogrodzenia Szkoły od ulicy Dragana. Lokalizacja  Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku, ul. Marcina Dragana 2 
1442 głosy, 86 000 PLN - Sterylizacja kotek i kastracja kocurów miejskich, wolnożyjących wraz z odrobaczeniem i odpchleniem, na terenie okręgu drugiego: Śródmieście,
Chełm i Ujeścisko - Łostowice. 
1066 głosów, 500 000 PLN  – Sportpark przy ul. Św. Barbary

Inaczej niż przed rokiem więcej w Budżecie Obywatelskim „ugrało” Śródmieście.

Realizowany też będzie jeden projekt ogólnomiejski. 7394 głosy zgromadził projekt  „Gdańsk trzyma poziom – lepsze chodniki (Przymorze, Wrzeszcz, Zaspa, Strzyża, Młyniska Bretowo)”.
Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim znaleźć można tutaj.

Galeria artykułu

Gdańszczanie "wygłosowali" sobie Budżet, jakie projekty wygrały?

Gdańszczanie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń