Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 22/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miasto listy pisze ;p

 0 dodane: 11:24, 05/11/09

tagi:

 

Raz w roku, kto posiada własne „m” – płaci daninę w postaci podatku gruntowego...

Nie są to jakieś kwoty, nie pozwalające zasnąc. W  moim przypadku to 17 PLN ;-))

 

Również w tym roku terminowo, posłałam tę sumę na chwałę MIASTA! Nie minęły dwa pacierze, przychodzi opieczętowane pismo wzywające mnie do zapłaty 17 zł, pod karą i tak dalej... Myślę sobie, jak mam jechac do urzędu z dowodem wpłaty, żeby tam się handryczyc i udowadniac, to taniej i mniej wkurzająco wyjdzie mi posłanie im znowu tej kasy. Tak zrobiłam!

 

Minęło parę dni, przyszło kolejne pismo z  urzędowymi pieczątkami, w którym stwierdzono, że mam nadpłatę...18 zł, co jakby wskazuje na fakt, że w momencie wysłania do mnie upomnienia leżała już  na koncie zapasowa złotóweczka... O.K – niech sobie leży nadpłata, wszyscy wiemy, że lepiej więcej niż mniej:-))  O sprawie zapomniałam...

 

Co jest u diabła, znowu pismo??? – Co tym razem??? Teraz Urząd zawiadamia mnie, że na moim koncie jest nadpłata 35 zł.... Mam się stawic osobiście i złożyc dyspozycję, czy kasę zabieram, czy zostawiam na koncie.... (wszystkie liściki podpisane przez inne osoby).

 

W tym momencie złapał mnie objaw potocznie nazywany „pianą na ryju”!  Dzwonię, na podane liczne numery, celem grzecznego powiedzenia paniom urzędniczkom co myślę o ich indolencji  i trwonieniu kasy na niepotrzebną korespondencję!

 

Zamiar spełzł na niczym! Jak wiadomo od czasów wprowadzenia powszechnej telefonizacji, do urzędu nikt się jeszcze nie dodzwonił... W tym czasie powstają bowiem góry sprzecznych w treści pism do kochanych podatników...

 

Mam to w nosie, nigdzie nie jadę! Kto niby będzie odbierał podczas mojej nieobecności listy polecone z Miasta ? No kto? ;p

 

 

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

13:05, 04/12/09

Miałem podobną przygodę z UM Gdańsk, tylko dotyczącą nadpłaty za użytkowanie wieczyste. Na szczęście wszystko udało się załatwić przez telefon - nadwyżka została przeznaczona na opłatę w następnym roku ;-)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

21/04 Witam, wczoraj w Parku Oruńskim córka zgubiła klucze. Jeśli ...»

19/04 Szukasz profesjonalnej obsługi Twojej inwestycji? Potrzebuje...»

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

• Wiecej ogłoszeń