Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 12/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Horyzont

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 0 dodane: 17:19, 12/02/15Artykuł Czytelnika

tagi:wystawafotografia

Zapraszamy na wernisaż wystawy Patrasa Saulenasa. Wernisaż odbędzie się w piątek 13 lutego o godz. 18.00 w galerii Dworku Artura GAK.

"Na wystawie możemy obejrzeć 17 połączonych na zdjęciach krajobrazów. Cienka linia horyzontu łączy je wszystkie i implikuje łańcuch powtarzających się zdarzeń. Fotograf wraz z aparatem są tylko przechodniami, przechwytującymi zdarzenia na zdjęciach. Dzięki czemu, możesz usłyszeć głos pojawiającego się horyzontu - obietnicę porządku, powtarzalności i stabilności. Lecz czyż horyzont nie jest ugruntowany w twojej percepcji jako granica obszaru możliwego do ogarnięcia wzrokiem? Przecież jest to granica twojej precepcji, na której możesz polegać, jak na czymś co zawsze istnieje dla ciebie, jak obietnica stabilności i realności." Petras Saulenas

Artysta wykonuje fotografie w technice odbitki żelatynowo-srebrowej, która została wprowadzona do powszechnego użytku w 1881 roku i stosowana była do lat 40-tych XX wieku.

Petras Saulenas jest kierownikiem wydziału fotografii Uniwersytetu Sztuk Użytkowych w Kownie (Litwa).

Wystawę można oglądać do 6 marca 2015 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-19.00.

Wstęp wolny


DWOREK ARTURA GAK / STACJA ORUNIA

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk,

tel. 58 306 66 76 w. 37

www.gak.gda.plfacebook.com/StacjaOrunia

 

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń