Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Linia 210 do likwidacji, czy "do korekty"?

 1 dodane: 15:00, 15/02/15

tagi:

Kto z Państwa korzysta z autobusowej linii 210, która biegnie przez pół Gdańska, m.in. przez Orunię, Morenę, Osowę i zahacza o lotnisko? Może się okazać, że już za kilka miesięcy wraz z otwarciem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej linia zostanie zlikwidowana.

Linia 210 do likwidacji, czy
Linia 210 do likwidacji, czy "do korekty"?
Fot. osowa.com

Fotografia 1 z 1

- Likwidacja linii 210 oznacza dla wielu oruniaków konieczność przesiadek, w rezultacie dłuższy dojazd do i z pracy. Wiem, że nie brakuje mieszkańców dzielnicy, którzy na przykład pracują w okolicach Matarni – mówi Mateusz Korsztun, z oruńskiej Rady Dzielnicy.

Urzędnicy zaczęli mówić o likwidacji popularnej linii 210 w kontekście dobiegającej końca ważnej dla Gdańska inwestycji – Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. 

Ta nowa linia kolejowa, która połączy m.in. Wrzeszcz, Zaspę, Matarnię, Rebiechowo i Osowę jest właśnie na ukończeniu. Na początku września ma zostać oddana do użytku.

I tu pojawia się problem, bo według nieoficjalnych zamierzeń urzędników, może dojść przez to do likwidacji, lub reorganizacji linii 210. Dlaczego? Bo jej bieg pokrywa się w sporej części właśnie z PKM – słyszy się tłumaczenia.

Z takiego obrotu sprawy nie są też zadowoleni mieszkańcy Osowej. Jak przekonują, likwidacja 210-tki oznaczać będzie konieczność przesiadek, a dla niektórych mieszkańców dzielnicy przymus długich spacerów do nowych przystanków.

Kwestia linii 210 połączyła więc mieszkańców różnych dzielnic Gdańska. Powstała nawet petycja, pod którą podpisało się już tysiące gdańszczan.

„Jesteśmy zaniepokojeni informacjami dotyczącymi planowanej likwidacji linii autobusowej 210. Pragniemy wyrazić swoje wątpliwości dotyczące rzekomej "nieprzydatności" tej linii po uruchomieniu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Linia autobusowa 210 jest bardzo popularnym środkiem transportu wśród pasażerów Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. Niewątpliwie wielu mieszkańców Gdańska codziennie korzysta z tego autobusu.” - czytamy we fragmencie petycji.

Postawieni pod ścianą urzędnicy nagle nie mówią już o likwidacji, a używają popularnego ostatnio słowa i „bezpiecznego”: reorganizacja.

Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego wyraźnie grają na zwłokę. Tłumaczą, że zmiany w linii 210 pasażerowie poznają dopiero za kilka miesięcy, kiedy to będzie wiadomo, jakiego kształtu nabierze rozkład jazdy PKM.
- Niewykluczone, że na pewnym odcinku trasy linii 210 nastąpi korekta. Nie oznacza to jednak likwidacji tego połączenia w całości – mówią urzędnicy.

Oruńscy radni dzielnicy wysłali do ZTM-u propozycje, by jakiekolwiek zmiany w kursowaniu linii 210 odłożyć przynajmniej o kilka miesięcy. - Naszym zdaniem, warto po uruchomieniu PKM zbadać, jak kształuje się liczba pasażerów na nowej linii, a także w autobusach 210. I dopiero po tych badaniach, zastanowić się co do ewentualnych korekt. Wcześniej jest to trochę wróżenie z fusów – mówią radni.

Galeria artykułu

Linia 210 do likwidacji, czy "do korekty"?

Linia 210 do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.208.*

14:29, 18/02/15

Spójrzcie jak jest na Olszynce hahaha tam to już wgl total olewka z linią 178 która powinna o wiele częściej kursować ;/ ale po co ZTM ma chyba za mało autobusów hahahaha połowa i tak stoi sobie na zajezdni ;/

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.202.*

00:03, 17/02/15

Mnie potencjalnego pasażera PKM interesuje CENA biletu ,dlaczego do tej pory nie znamy kosztów przejazdu ,a chce się nam zabrać 210 .Cel zabrania autobusu znany ,stanowi konkurencję dla PKM władza wtopiła w ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

15:52, 16/02/15

A teraz jak jest? Na Małomiejskiej częściej z rana jeżdżą PKSy do Kolbud i Kościerzyny niż 154 i 256, ten drugi to już całkiem, każdy kurs pęka w szwach, bo autobus jest krótki, a kiedyś był przegubowy. Ja nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.25.*

21:10, 15/02/15

Na naszej pięknej Oruni usuna jakąś linie a np na Chełm dadza 3 autobusy. Za rok może jak na wsi 3 PKS dziennie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.202.*

20:52, 15/02/15

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń