Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

"Tymczasowy" most na Starogardzkiej do zmiany, ale jeszcze nie teraz

 6 dodane: 15:18, 06/03/15

tagi:

Jest dokumentacja i są niezbędne pozwolenia na przebudowę mostu na Starogardzkiej i przebudowę fragmentów sąsiadujących z nim ulic. Zielonego światła dla tej inwestycji jednak nie ma, bo w miejskim budżecie brakuje pieniędzy. A potrzeba tutaj ponad 7 milionów złotych.

"Tymczasowy" most na Starogardzkiej do zmiany,
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 6

Urzędnicy przyznają, że obecny most na Starogardzkiej, położony tuż obok zjazdu na Trakt św. Wojciecha i przechodzący nad Kanałem Raduni, jest rozwiązaniem tymczasowym. - To obiekt o konstrukcji z elementów wojskowego mostu składanego – mówią. 

Taka „tymczasowość” trwa jednak tutaj od wielu lat. Nie brakuje kierowców, którzy twierdzą wprost: sposób wykonania mostu nie sprzyja płynnemu ruchowi samochodów. Zdarza się, że w okolicy mostu tworzą się korki.

Na most narzekają też przedstawiciele położonych przy ulicy Starogardzkiej firm. - Most to "wąskie gardło", ciężarówki ledwo mogą tędy przejechać - komentują.

Gdański magistrat doskonale zdaje sobie sprawę, że most trzeba przebudować. Nie udało się jednak tego zrobić wraz z modernizacją pobliskiego Kanału Raduni. Okolica doczekała się wielu zmian, ale „tymczasowy” most na Starogardzkiej pozostaje wciąż taki sam.

Jest jednak szansa, że tymczasowy most zostanie zastąpiony innym. Urzędnicy gromadzą dokumentację na stosowną przebudowę mostu na Starogardzkiej.

- Posiadamy dokumentację projektową i pozwolenie na budowę. Uzyskane pozwolenie na budowę jest ważne do 8 grudnia 2017 roku. Wartość robót według kosztorysu inwestorskiego wynosi ponad 7 mln zł – mówi nam Anna Wierzbowska, inspektor z Wydziału Programu Rozwojowych.

W miejscu obecnego mostu, stanie nowy. - Konstrukcję nowego mostu stanowi rama żelbetowa 1-przęsłowa z ryglem w postaci pełnej płyty, posadowiona bezpośrednio na ławach fundamentowych. Całość konstrukcji mostu jest monolityczna. Za przyczółkami mostu zastosowano żelbetowe płyty przejściowe – wylicza urzędniczka.

Cała inwestycja obejmuje nie tylko budowę mostu.

- Dokumentacja projektowa obejmuje ponadto: przebudowę murów oporowych usytuowanych wzdłuż wjazdu z Traktu Św. Wojciecha, budowę brakujących odcinków umocnienia Kanału Raduni przyległych do przyczółków mostu, przebudowę wylotu Potoku Maćkowy wraz z remontem (wymianą) istniejącego przepustu pod ulicą Nowiny, przebudowę sieci uzbrojenia, przebudowę przyległego układu drogowego (dojazdów) od strony ul. Starogardzkiej i Traktu Św. Wojciecha – informują przedstawiciele WPR.

Póki co wszystkie te zmiany pozostaną tylko na papierze. - Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania środków na realizację zadania – przyznaje Wierzbowska.

Jak udało nam się dowiedzieć, nie ma co się spodziewać, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

"Tymczasowy" most na Starogardzkiej  do zmiany, ale jeszcze nie teraz

...

"Tymczasowy" most na Starogardzkiej  do zmiany, ale jeszcze nie teraz

...

"Tymczasowy" most na Starogardzkiej  do zmiany, ale jeszcze nie teraz

...

"Tymczasowy" most na Starogardzkiej  do zmiany, ale jeszcze nie teraz

...

"Tymczasowy" most na Starogardzkiej  do zmiany, ale jeszcze nie teraz

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.188.*

20:16, 06/03/15

Na bzdety typu ECS kasa się znalazła... a tymczasem na ulicy Nowiny ciężko przejść z jednej strony ulicy na drugą bo samochody pędzą jak na obwodnicy pomimo jej fatalnego stanu.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń