Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 26/10/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Biegasz? Sprawdź się w Parku Oruńskim! Okazji nie brakuje.

 1 dodane: 16:56, 29/03/15

tagi:

W najbliższych miesiącach w Parku Oruńskim dwukrotnie zaroi się od biegaczy. W kwietniu będzie to opisywany już przez nas bieg charytatywny „Na drugą nóżkę dla Ali”. We wrześniu Orunia będzie gościć zawodników w ramach Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska 2015.

Biegasz? Sprawdź się w Parku Oruńskim! Okazji nie brakuje.
Biegasz? Sprawdź się w Parku Oruńskim! Okazji nie
Fot. Paweł Patyk

Fotografia 1 z 1

O imprezie „Na drugą nóżkę dla Ali”, która ma pomóc zebrać pieniądze na protezę nogi dla chorej na nowotwór 30-letniej gdańszczanki, pisaliśmy tutaj

Zawody, w których może wziąć udział nawet 500 osób, odbędą się w Parku Oruńskim, 11 kwietnia (sobota). Start: godzina 11, odbiór numerów startowych – godzina 9.

W biegu na 5 kilometrów mogą wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia. Organizatorzy przygotowali również nagrody. Niewątpliwą atrakcją będzie rozgrzewka z olimpijczykiem Igorem Janikiem. 

Co ważne, wpisowe dla każdego zawodnika wynosi 20 złotych. - Całkowity dochód zostanie przekazany dla Ali – deklarują organizatorzy.

Na zawody trzeba się wcześniej zapisać. Można to zrobić tutaj.

Wielkie bieganie w Parku Oruńskim szykuje się także we wrześniu. Będzie to kolejna odsłona projektu Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Rok temu bieg na Oruni przyciągnął ponad 170 zawodników. Swoich sił próbowali wszyscy, dość wspomnieć, że najmłodsi biegacze mieli po kilka lat, a najstarsi przekroczyli 60 lat.

Jak podają organizatorzy, w tym roku przygotowano siedem edycji w różnych dzielnicach Gdańska. Jedna z edycji to właśnie bieganie po Parku Oruńskim. Dystans: 5 kilometrów.

- W tym roku oruńska edycja Biegowego Grand Prix planowana jest na 20 września – mówi nam Agnieszka Bartków, która w zeszłej kadencji oruńskiej Rady Dzielnicy pełniła funkcję szefowej Zarządu. To właśnie Rada ze swojego budżetu „dorzuciła się” do zorganizowania zeszłorocznego biegu w Parku Oruńskim. Najprawdopodobniej teraz będzie podobnie.

- Takie imprezy doskonale promują naszą dzielnicę – uważa Bartków.

Galeria artykułu

Biegasz? Sprawdź się w Parku Oruńskim! Okazji nie brakuje.

Biegasz?...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

164.126.58.*

19:41, 29/03/15

bardzo dobra inicjatywa..oby jak najwięcej takich imprez

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń