Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Bieg parkowy na orientację teraz na Ujeścisku, we wrześniu być może w Parku Oruńskim

 1 dodane: 16:22, 12/06/15

tagi:

Ciekawa impreza szykuje się na Ujeścisku - już w niedzielę (14 czerwca) w lesie na Kozaczej Górze wystartuje tak zwany bieg parkowy na orientację. Punktów kontrolnych będą szukać wszyscy: pojedyncze osoby, pary, rodziny, dorośli i dzieci. Być może już we wrześniu swoje biegi na orientację będzie miał Park Oruński.

Bieg parkowy na orientację teraz na Ujeścisku, we wrześniu być może w Parku Oruńskim
Bieg parkowy na orientację teraz na Ujeścisku, we
Fot. mat. prasowe

Fotografia 1 z 1

W niedzielę las na Kozaczej Górze (teren w rejonie Łódzkiej i Świętokrzyskiej) zaroi się od ludzi. Bractwo Przygody Almanak i gdańska kawiarenka podróżnicza Południk 18 to organizatorzy niedzielnego Biegu Parkowego na Orientację.

- Są trzy trasy: rodzinna, open i tułacz. Każda z nich liczy sobie odpowiednio: 2.5 kilometra, 3.5 kilometra i 4.5 kilometra - mówi nam Wojciech Suchy, jeden z organizatorów niedzielnej zabawy.

Nie będą to jednak typowe biegi. - Każdy z uczestników dostanie na starcie mapę, a później będzie musiał znaleźć punkty kontrole, które zostaną rozsiane po całym lesie - słyszę od organizatorów.

Wygrywa ten, kto najszybciej znajdzie wszystkie punkty i zamelduje się na mecie. Jednak w niedzielę każdy z uczestników zabawy, który dojdzie do mety, otrzyma nagrodę. - Na mecie mamy loterię fantową. Każdy wyciągnie los i będzie miał szansę na upominek - mówi Wojciech Suchy.

Biegi na orientację wystartują na Kozaczej Górze już o godzinie 10. Impreza potrwa do godziny 12. Rejestracja uczestników zacznie się jednak wcześniej, o godzinie 9:30. Miejsce zbiórki: polana przy Kozaczej Górze (ulica Kaliska). Organizatorzy proszą, by osoby chętne do wzięcia udziału w imprezie, zgłaszały się wcześniej przez internet (almanak@almanak.pl).

Każdy kto chce wystartować w biegu parkowym na orientację na Kozaczej Górze musi uiścić stosowną opłatę. I tak opłata dla dzieci do lat 12 - 5 złotych. Dla uczestników 13-20 lat - 10 złotych. Powyżej 20 lat - 15 złotych.

Organizatorzy nie wykluczają, że już we wrześniu podobna impreza mogłaby się odbyć w Parku Oruńskim.

Galeria artykułu

Bieg parkowy na orientację teraz na Ujeścisku, we wrześniu być może w Parku Oruńskim

Bieg parkowy na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń