Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budżet Obywatelski: Pomogą Ci konkretnie powalczyć o Twoją dzielnicę. Przyjdziesz jutro?

 1 dodane: 18:05, 17/06/15

tagi:

Kilka dni do końca i wciąż mało wniosków w Budżecie Obywatelskim – jak z projektami mieszkańców stoją Orunia, Olszynka i Ujeścisko-Łostowice? Tak sobie. Ale spokojnie, jutro w Gościnnej Przystani startuje ważne spotkanie, na którym dowiesz się, jak napisać wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Nie ma więc wymówek w stylu: „chciałem, ale nie wiedziałem jak”.

Jak napisać i gdzie złożyć wniosek do Budżetu Obywatelskiego? Ta grafika odpowiada na kilka pytań
Jak napisać i gdzie złożyć wniosek do Budżetu Obywatelskiego? Ta grafika odpowiada na kilka pytań
Fot. mat. prasowe ze strony Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Fotografia 1 z 1

O Budżecie Obywatelskim w Gdańsku pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, jeszcze do 22 czerwca gdańszczanie mogą składać swoje pomysły do Budżetu Obywatelskiego. Te najlepsze, które we wrześniowym głosowaniu zyskają poparcie mieszkańców, na pewno zostaną zrealizowane w 2016 roku.

Budżet Obywatelski w Gdańsku rozgrywa się tu i teraz. Teraz jest czas, by zgłaszać swoje wnioski. Póki co w całym Gdańsku zostało złożonych 120 projektów. Na Oruni, Świętym Wojciechu, Olszynce i Ujeścisku takich wniosków za wiele nie ma.

Budżet Obywatelski 2015: Jakie projekty złożyli już mieszkańcy?

Mieszkańcy złożyli już między innymi wnioski do Budżetu Obywatelskiego, gdzie przekonują do: budowy kortów na Olszynce (ulica na Szańcach), budowy boiska na Cedrowej, remontu ulicy Podmiejskiej, budowie i stworzenia Sąsiedzkiego Dzielnicowego Domu Kultury wraz z Biblioteką Sąsiedzką w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, stworzenia w Gościnnej Przystani Oruńskiego Uniwersytetu III Wieku.

Wszystkie projekty znajdziesz tutaj.

Budżet Obywatelski 2015: Zbliża się ważne spotkanie na Oruni

Wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2015 będzie z pewnością jeszcze więcej (niektórzy ze złożeniem projektów czekają do ostatniego dnia, czyli do 22 czerwca). Każdy kto ma pomysł i chciałby go zgłosić do Budżetu Obywatelskiego (ale nie wie jak to zrobić), powinien wybrać się jutro (godzina 18) do Gościnnej Przystani.

- Odpowiemy na wszystkie pytania mieszkańców, dotyczące zasad Budżetu Obywatelskiego. Pomożemy również wypełnić formularz pod wniosek do Budżetu Obywatelskiego – w rozmowie z nami deklaruje Beata Matyjaszczyk, członkini Zarządu Forum Rad Dzielnic.

W ostatnich tygodniach to właśnie FRD organizuje serię spotkań z mieszkańcami Gdańska. Wszystkie dyskusje dotyczą właśnie Budżetu Obywatelskiego.

Budżet obywatelski 2015: Czego nie rozumieją mieszkańcy?

Jak mówi nam Matyjaszczyk, w dzielnicowych dyskusjach na temat tegorocznego Budżetu Obywatelskiego często przewija się kwestia własności terenu. Zasady Budżetu Obywatelskiego są tak skonstruowane, że pozwalają na inwestycje tylko na terenach należących do miasta.

Są jednak dzielnice (na przykład Żabianka, fragmenty Ujeściska, czy Oruni), gdzie tereny są własnością spółdzielni mieszkaniowych, nie miasta. Albo tak jak na Wyspie Sobieszewskiej, gros obszarów to własność Lasów Państwowych. W takich sytuacjach takie tereny są po prostu wyłączone z Budżetu Obywatelskiego, nic na nich można robić. Denerwuje to mieszkańców.

- Brałam udział we wcześniejszych konsultacjach odnośnie zasad Budżetu Obywatelskiego. Uważam, że kwestia własności terenu powinna zostać załatwiona po myśli mieszkańców. Należy szukać rozwiązań, które w ramach Budżetu Obywatelskiego pozwolą wybudować na terenie spółdzielni mieszkaniowej plac zabaw, czy ławki – uważa Matyjaszczyk.

Gdańszczanie mają też problem ze zrozumieniem zasad projektu ogólnomiejskiego w Budżecie Obywatelskim. Nie zawsze też wiedzą, jak oszacować inwestycję, o którą wnioskują.

Budżet Obywatelski 2015: Masz pomysł? Przyjdź na spotkanie

Jedno jest pewne, jutro wszystkie te kwestie zostaną wyjaśnione w Gościnnej Przystani. - Jutrzejsze spotkanie na Oruni będzie też doskonałą okazją do porozmawiania o problemach dzielnicy. A także sprawdzenia, czy przypadkiem niektóre pomysły mieszkańców się nie powielają. Nie ma co dublować wniosków do Budżetu Obywatelskiego – puentuje przedstawicielka FRD.

Gościnna Przystań mieści się przy ulicy Gościnnej 14, tuż obok kościoła i zabytkowej kuźni.

Galeria artykułu

Jak napisać i gdzie złożyć wniosek do Budżetu Obywatelskiego? Ta grafika odpowiada na kilka pytań

Jak napisać i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń