Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zmiany w WPI

 1 dodane: 12:38, 26/11/09

tagi:prezydent GdańskaWPIrada miasta

Dzisiaj, od rana obraduje gdańska Rada Miasta. Właśnie przegłosowano nowy Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2010-2014.

Zmiany w WPI
Zmiany w WPI
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

Nowy WPI na 2010 r. w porównaniu do zeszłorocznych planów schudł o 313 mln zł - czyli o 18%, a inwestycje na rok 2011 zmniejszyły się o 411 mln - czyli o 26% mniej niż planowano w zeszłym roku. Pełną listę cięć, które dotknęły nasze dzielnice opublikujemy w najbliższych dniach. Nie ma wątpliwości, że takie będą.
Odłożony o trzy lata (!) został remont ul. Łódzkiej. Wstrzymano część środków przeznaczonych na budowę sieci dróg rowerowych (drogi rowerowe na kanale Raduni?) oraz placów zabaw dla dzieci. Ograniczone zostaną inwestycje w parki miejskie (Park Oruński, Park Schopenhauera?) i monitoring. Z 5 na 7 mln złotych wzrosną za to wydatki związane z Gdańskim Projektem Wodno-Ściekowym.
Wieloletni Plan Inwestycyjny (WPI) jest to dokument określający jakie inwestycje zostały zaplanowane do realizacji przez Miasto Gdańsk. Corocznie Prezydent Gdańska zabezpiecza w budżecie zadania objęte Wieloletnim Planem Inwestycyjnym oraz środki na ich realizację (budżet jako plan wydatków i dochodów gminy jest uchwalany przez Radę Miasta Gdańska). WPI ustala się na kilka lat, ale aktualizowany jest co roku.

Galeria artykułu

Zmiany w WPI

Zmiany w WPI ...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:22, 26/11/09

Znowu nie ma co liczyć na place zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Wladze Gdańska mają nas głęboko gdzieś...........

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:57, 26/11/09

Radzie Miasta nic tak dobrze nie wychodzi jak cięcia wydatków szkoda że nie obetną swoich pensji

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:54, 26/11/09

ciekawe gdzie trafią te odebrane milony ? i jakie będą te dalsze wiadomości

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń