Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 19/06/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remont kanału Raduni 2011-2015

Na początku 2011 roku ukończony ma być projekt budowlany przebudowy kanału Raduni.

 Remont kanału Raduni 2011-2015
Remont kanału Raduni 2011-2015
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

Prace w ramach w ramach projektu „kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław” mają rozpocząć sie w 2011 roku i potrwać do 2015. Orientacyjny koszt całego projektu to 647,29 mln zł. Planuje się, że Unia Europejska pokryje 85 procent kosztów przedsięwzięcia. Przebudowa Kanału Raduni jest jednym z 53 zadań polegających na modernizacji wałów, pompowni, przebudowie koryt rzek oraz systemu odwodnień polderów w dwóch województwach (pomorskim i warmińsko-mazurskim), w obrębie których położone są Żuławy Wiślane.

Aktualnie na etapie przygotowania są projekty przebudowy kanału Raduni: budowlany i wykonawczy. Ten pierwszy ma być ukończony do stycznia przyszłego roku, drugi do lipca. Prace projektowe wykonuje biuro Hydroprojekt.

Galeria artykułu

 Remont kanału Raduni 2011-2015

Remont kanału...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

11:41, 09/11/10

Dlaczego Od razu miasto Bydynia nie zrobi tego jednokierunkowego mostu Do starogrdzkiej, gdzie jeździ 30% gdańska południe ?

zgloś naruszenie

REKLAMA