Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej nr 16

 10 dodane: 14:06, 15/12/09

tagi:Święta Bożego NarodzeniaSP16

Grudzień to miesiąc pełen radości, spotkań z rodziną, przyjaciółmi, wspólnego kolędowania. Refleksje, które towarzyszą podczas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia są budujące. Pozwalają inaczej, trochę pobłażliwiej spojrzeć na ludzkie słabości. W wieczór Wigilijny staramy się zapomnieć o nich całkowicie.

Szopki w tym roku są wyjątkowe
Szopki w tym roku są wyjątkowe
Fot. sp16

Fotografia 1 z 10

Grudzień to również szczególny miesiąc w kalendarzu naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 16. Uczniowie i nauczyciele pamiętają o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Szopki zrobione w tym roku przez dzieci są wyjątkowe. Do ich wykonania zostały wykorzystane różnorodne materiały.” Makaronowa" szopka (wszystkie elementy z makaronu) otrzymała wyróżnienie w konkursie przeprowadzonym przez Dom Sztuki.

W czasie Gwiazdki Oruńskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych można było wysłuchać kolęd w różnym wykonaniu: tradycyjnym i nieco uwspółcześnionym. Uczestniczyć również, wraz z wizytującym parafię arcybiskupem Tadeuszem Gocłowskim, w uroczystym ’’zapaleniu’’ choinki oraz obejrzeć niezwykły pokaz ogni sztucznych. Koncert zespołu H2O w kościele św. Jana Bosko dostarczył niezapomnianych wrażeń. Nasza szkoła jest członkiem Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych i również pomagała w organizacji świątecznej imprezy dla mieszkańców Oruni. Uczniowie klasy VI zaśpiewali kilka kolęd : „Gdy się Chrystus rodzi", „ Dzisiaj w Betlejem, "Pójdżmy wszyscy do stajenki". Dzieci opanowały również sztukę gry na flecie i cymbałkach. Zagrały melodie znanych kolęd. Nauczyciele i chętni uczniowie naszej szkoły  prowadzili świąteczny kiermasz. Kartki świąteczne i stroiki wykonane specjalnie na tę okoliczność były naprawdę bardzo piękne.

W oczekiwaniu na „ dużego" Mikołaja został zorganizowany w szkole Dzień Mikołajkowy. Uczniowie  spotkali się z Mikołajem i jego małymi pomocnikami. Każda z klas otrzymała słodycze i wierszowane życzenia. Dzień ten przyniósł dużo radości dzieciom i przybliżył atmosferę Swiąt Bożego Narodzenia.

Danuta Galant, wicedyrektor SP nr 16

Szopki w tym roku są wyjątkowe

Szopki w tym...

Na kiermaszu świątecznym

Na kiermaszu...

Ozdoby choinkowe

Ozdoby...

Ozdoby choinkowe

Ozdoby...

Szopki w tym roku są wyjątkowe

Szopki w tym...

Szopki w tym roku są wyjątkowe

Szopki w tym...

Szopki w tym roku są wyjątkowe

Szopki w tym...

Szopki w tym roku są wyjątkowe

Szopki w tym...

Uczniowie zaśpiewali kolędy

Uczniowie...

W tym dniu obowiązywała Mikołajkowa czerwona czapeczka

W tym dniu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

15:30, 20/12/09

o widzę ,że na zdjęciu nr 4 jest mój aniołek(w niebieskiej sukience)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń