Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kup starą przychodnię

 7 dodane: 17:10, 21/12/09

tagi:

Budynek po byłej przychodni kolejowej stoi pusty od ponad 10 lat. Zmieniają się właściciele, ale problem pozostaje; budynek przy głównej arterii, Trakcie Św. Wojciecha straszy wybitymi szybami i jak magnes przyciąga młodzież z pobliskiej szkoły oraz okolicznych miłośników tanich win.

 Kup starą przychodnię
Kup starą przychodnię
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 7

Była przychodnia jest ruina
W latach 80-tych mieściła się tu kolejowa przychodnia medyczna. Około 15 lat temu PKP przekazała budynek Służbie Zdrowia, a ta z kolei po krótkim użytkowaniu oddała go w zarząd Urzędowi Marszałkowskiemu. W 2007 roku Urząd sprzedał nieruchomość firmie Eurotel S.A. Firma planowała przenieść tutaj swoją siedzibę. Koszta przeprowadzki, dostosowania budynku oraz niekorzystne ulokowanie pod kątem logistycznym, czyli prawdopodobnie brak możliwości budowy dużego placu parkingowego sprawiły jednak, że zarząd spółki zrezygnował z pierwotnego planu. Budynek postanowiono sprzedać.

- Opuszczony budynek generuje niebezpieczne sytuacje - mówi Mariola Paluch, dyrektor gimnazjum nr 10, sąsiadującego ze stara przychodnią - Dla niektórych uczniów budynek był miejscem, do którego dostawali się przez okna, a w środku nie byli niepokojeni przez nikogo. Dwa razy doszło tam do zaprószenia pożaru - interweniowała straż. O pomoc prosiliśmy także nadzór budowlany - bezskutecznie.

- Budynek zabezpieczyliśmy w tym roku - usłyszeliśmy w siedzibie firmy Eurotel - Wszystkie okna zostały zabezpieczone. Teraz niemożliwe jest dostanie się do środka.

Palarnia dla nastolatków
- W październiku tego roku wystosowaliśmy pismo do administratora budynku o zabezpieczenie wejść i wycięcie gałęzi zwisających nad szkolnym boiskiem - mówi Miłosz Jurgielewicz z biura prasowego Straży Miejskiej - Firma zadeklarowała współpracę, ale gdy na początku listopada nasi funkcjonariusze skontrolowali miejsce nie stwierdzili żadnych zmian. Monitowaliśmy do firmy dalej. Dopiero pod koniec listopada wejścia zostały zabezpieczone a konary ścięte.

- Cały czas problemem pozostają chaszcze pomiędzy starą przychodnią a szkołą - kontynuuje dyrektor gimnazjum - Chcemy je ściąć na własny koszt, ale nie dostaliśmy pozwolenia. Stanowią naturalną zasłonę dla młodzieży, za którą mogą ukryć się przed wzrokiem nauczycieli.

Faktycznie. Wystarczy zajrzeć w to miejsce na długiej przerwie, żeby zobaczyć, że uczniowie starszych klas wybrali sobie to miejsce na puszczenie "dymka". Sytuacja zmieni się pewnie, kiedy budynek zostanie zagospodarowany. Firma Eurotel szuka inwestora gotowego odkupić od niej budynek. Cena to około dwa miliony złotych. Może któryś z naszych czytelników się zdecyduje?

 Kup starą przychodnię

Kup starą...

 Kup starą przychodnię

Kup starą...

 Kup starą przychodnię

Kup starą...

 Kup starą przychodnię

Kup starą...

 Kup starą przychodnię

Kup starą...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Biedrona077

 

17:30, 01/02/10

BIEDRONKA SUPER POMYSŁ. Może jak się popieści to się zmieści i parking ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:07, 22/12/09

Pamiętam jak będąc uczniem SP nr 10 obserwowałem budowę tej przychodni w połowie lat 80-tych. Wtedy wydawała się ona być szczytem nowoczesności ;-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:05, 22/12/09

Gdybym miała 2 miliony, chyba znalazłabym lepszy sposób, żeby je zainwestować... Chyba troche przeadzili z ta ceną?

zgloś naruszenie
awatar

stryker

 

21:23, 21/12/09

A tak przy okazji to ostatnio widzialem na sandmomierskiej jak ciezki sprzet rozwalał pewien bar...

zgloś naruszenie
awatar

stryker

 

21:22, 21/12/09

Kurde biedronka tam tez odpada .... bo parkingów brak ;/

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:33, 21/12/09

lepszej żulerni tak blisko drogi nie ma. pozdrawiam wszystkich wieczornych gości.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/06 Wynajmę od września najchetniej rodzinie 3 pokojowe mieszkan...»

27/06 Witam, potrzebuje transportu na dowiezienie moich rodzicow j...»

22/06 Witam, Kupię kawalerkę w blokach przy Parku Oruńskim (Dia...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

• Wiecej ogłoszeń