Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W sierpniu wielkie piknikowanie na Oruni

 1 dodane: 17:02, 13/08/15

tagi:

Jeszcze w sierpniu na Oruni wystartuje piknik rodzinny. Skwer na Junackiej zaroi się od leżaków, hamaków i kanap. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

 W sierpniu wielkie piknikowanie na Oruni
W sierpniu wielkie piknikowanie na Oruni
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Piknik, który wystartuje 29 sierpnia (sobota) o godzinie 13, realizowany jest w ramach projektu Zrozumieć Sierpień.

- Pielęgnujemy pamięć o wydarzeniach, które dały podwaliny wolnej Polsce i powracamy do idei solidarności przez małe „s” - mówią przedstawiciele Europejskiego Centrum Solidarności.

W projekt zaangażowała się także lokalna Rada Dzielnicy, a także Gościnna Przystań.

Idea "małej solidarności" dotrze również na Orunię.  29 sierpnia w strefie relaksu rodzinnego (godz. 13.00–17.00, skwer przy ul. Junackiej) staną leżaki, hamaki i kanapy. Zaplanowano grillowanie i kosztowanie smakołyków.

Dla młodych rowerzystów zaś – specjalnie z tej okazji – powstanie stanowisko żużlowe. Miłośnicy street art też znajda coś dla siebie.

Wieczorem (godz. 18.00–19.30, park między ulicami Junacką a Związkową, czyli po drugiej stronie tunelu) zagra zaś Remont Pomp, kapel o gdańskich korzeniach oraz zaśpiewa grupa aktorska, która specjalizuje się w muzyce ludowej.

Tegoroczny Zrozumieć Sierpień na Oruni to także "akcja upiększająca", o której pisaliśmy tutaj.

W tym roku projekt Zrozumieć Sierpień odbędzie się na Oruni, a także na Biskupiej Górce i w Piaskowni, Długich Ogrodach, Stogach, Siedlcach i u Sąsiadów Stoczni, obok ECS, wokół dawnej Stoczni Gdańskiej.

Organizatorzy przypominają: Budowanie mebli ogrodowych, które będą służyć wspólnocie sąsiedzkiej, powołanie do życia teatru Stocznia i jego pierwsza premiera, zainicjowanie Banku Czasu, pikniki rodzinne, wspólne pieczenie ciast, akcje sportowe, warsztaty, zwiedzanie z przewodnikami – to tylko niektóre z inicjatyw w ramach tegorocznego projektu Zrozumieć Sierpień.

Galeria artykułu

 W sierpniu wielkie piknikowanie na Oruni

W sierpniu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Rada Osiedla

89.67.195.*

17:28, 14/08/15

Rada Dzielnicy na ten cel nie wydała ani złotówki. Impreza jest organizowana ze środków projektu "Zrozumieć Sierpień". Co do linii 113 - prowadzimy rozmowy z ZTM od dnia, w którym dowiedzieliśmy się o skróceniu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.222.*

12:13, 14/08/15

A ja się pytam!? Jak można zrozumieć Europejskie Centrum Solidarności w którym zabrakło miejsca dla Ks.Henryka Jankowskiego. Dyrekcja ECS rozdaje pieniądze na lewo i prawo aby łatwiej zniekształcić pamięć o ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

11:46, 14/08/15

Zamiast tego pikniku wolałbym linię 113. Czy Rada dzielnicy robi coś w tej sprawie czy udają że są na wakacjach?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.201.*

08:26, 14/08/15

i na to radni dzielnicy wydaja pieniadze zal

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń