Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 04/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zmiany w Parku Oruńskim: Podświetlana fontanna, dwa pomosty i...

 1 dodane: 17:05, 19/08/15

tagi:

Tak jak pisaliśmy, jeszcze w tym roku wystartuje kolejny etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego. Urzędnicy właśnie udostępnili dokumenty przetargowe. Fontanna, pomosty - to najważniejsze zmiany, które czekają ten jeden z najpiękniejszych zieleńców w Gdańsku.

 Zmiany w Parku Oruńskim: Podświetlana fontanna, dwa pomosty i...
Zmiany w Parku Oruńskim: Podświetlana fontanna,
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

- Jeszcze w tym roku DRMG przeprowadzi realizację drugiego etapu rewaloryzacji Parku. Obejmuje ona zagospodarowanie terenu zlokalizowanego przy stawku od strony ulicy Nowiny, po prawej stronie od wejścia głównego - kilka tygodni temu mówili nam przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Urzędnicy słowa dotrzymali, bo właśnie rozpisano przetarg na drugi etap rewaloryzacji Parku.

Obejmie on prace w okolicy zabytkowego dworku (teraz jest w nim przedszkole) i terenów wokół dolnego stawu (położony tuż przy wejściu do Parku, od strony ulicy Nowiny).

Co się zmieni? Nowe ścieżki parkowe, nasadzenia zieleni, wykonanie oświetlenia, przygotowanie infrastruktury pod monitoring (docelowo na terenie Parku zamontowanych zostanie 9 kamer stacjonarnych i 2 kamery obrotowe), nowe ławki i kosze na śmieci - to niektóre z czekających w tym roku Park Oruński zmian.

Fontanna z 19. strumieniami wodnymi

Ale najważniejsze z nich dotyczą budowy dwóch pomostów i fontanny.

Ta ostatnia będzie usytuowana na placyku między Dworem, a dolnym stawem. Fontanna będzie okrągła z charakterystyczną misą w środku, wzorowaną na zachowanej XIX-wiecznej ikonografii.

"Fontanna będzie w niecce o kształcie o średnicy 2.6 metra i obrzeżu o wysokości około 35 centrymetrów. W środku fontanny będzie zlokalizowana forma rzeźby architektonicznej w kształcie misy z dyszą tworzącą 19 strumieni wodnych. Woda przelewająca się z misy będzie tworzyć kaskadę wodną." - czytamy w dokumentacji przetargowej.

Co ważne, fontanna będzie podświetlana dwoma reflektorami LED. Maksymalna wysokość strumieni wody to 1.5 metra, minimalna pół metra.

Dwa pomosty na dolnym stawie

Z kolei na dolnym stawie powstaną "dwa identyczne pomosty widokowe". W dokumentacji czytamy: "Mostki projektowane są w konstukcji drewnianej, mają drewniane balustrady i pomosty, wsparte na żelbetowej konstrukcji fundamentowej na palach żelbetowych wbijanych".

Wszystkie prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Galeria artykułu

 Zmiany w Parku Oruńskim: Podświetlana fontanna, dwa pomosty i...

Zmiany w Parku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.195.*

22:49, 21/08/15

Super. Uważam, że pomysł z fontanną jest jak najbardziej trafiony. Zmieniłabym jednak tą fontannę choć częściowo w fontannę sensoryczną, żeby oprócz waloru estetycznego miała również element rekreacyjny i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.36.*

07:38, 21/08/15

Najważniejsze niech miasto zamontuje monitoring. Słuchajcie znamy naszą dzielnicę i wiemy że 90% osób jest porządnych, ale te 10% może dobrze porozrabiać i co miasto zrobi oni to zniszczą. Także jeszcze ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.205.*

18:29, 20/08/15

jeszcze przydałoby się poprawić elewacje przedszkola , bo wygląda jakby tam była melina

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.255.*

13:48, 20/08/15

Dobra lokalizacja na parking jest porośnięta krzakami blisko kanału Raduni.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.188.240.*

09:29, 20/08/15

Stojaki rowerowe - niedroga sprawa a to wieeelkie udogodnienie. Świetnie że nasz park pięknieje. Jeszcze parking (również dla aut) z prawdziwego zdarzenia... i już widzę turystów z całego Gdańska i okolic. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.255.*

07:59, 20/08/15

Super pomysł:)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.28.*

07:11, 20/08/15

Już mi się podoba, monitowałam o zamontowanie w pobliżu placu zabaw stojaków na rowery bo widziałam jak przyjeżdżali rodzice z dziećmi na rowerach i nie mieli co z nimi zrobić, oficer rowerowy jeszcze się do ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

09/07 Witam, Proponuję osobom starszym z dzielnicy, ktore maja ...»

17/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/02 cześć obywatelu Oddaję do Twojej dyspozycji fundusze inwe...»

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń