Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Pieniądze trafią na ulice

 1 dodane: 09:42, 24/02/10

tagi:dofinansowanieDRMGNowa Łódzka

Krok bliżej do wybudowania Nowej Łódzkiej. Dzisiaj (24.02) w Gdańsku zostanie podpisana umowa o dofinansowanie tej inwestycji.

Pieniądze trafią na ulice
Pieniądze trafią na ulice
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Swe podpisy złożą prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, i marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. Projekt budowy Nowej Łódzkiej dofinansowany zostanie (ponad 46 milionów złotych) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa 4 Regionalny System Transportowy; Działanie 4.1 Rozwój Regionalnej Infrastruktury Drogowej. Jest on współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt całej inwestycji wyniesie ponad 92 miliony złotych.
Pozyskanie z EFFR środków na budowę Nowej Łódzkiej pozwoli na kontynuowanie inwestycji. Na 2010 rok zaplanowano zakończenie dokumentacji projektowej i pozyskanie wszystkich potrzebnych decyzji administracyjnych. Oprócz tego ma zostać ogłoszony przetarg na roboty budowalno-montażowe. Według urzędników jeszcze w tym roku zostanie wyłoniony wykonawca i rozpoczną się prace. Inwestycja ma zakończyć się w połowie 2012 roku.
Za realizację tej inwestycji odpowiada Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Długość Nowej Łódzkiej wyniesie 1,7 km. Inwestycja ta obejmie budowę dwujezdniowej ulicy (2x po 3,5 m szerokości każda), chodników po obydwu jej stronach i drogi rowerowej. Budowa nowej ulicy rozpocznie się w rejonie skrzyżowania ulic Łostowickiej i Armii Krajowej. Projekt powiązany jest technicznie oraz technologicznie z budową linii tramwajowej Chełm-Nowa Łódzka.
Nowa linia tramwajowa jest dłuższa od projektowanej ulicy Nowej Łódzkiej (około 3 km torów). Jej początek będzie miał miejsce przy powstałej dwa lata temu pętli tramwajowej przy ulicy Witosa. Tam też rozpocznie się budowa nowej linii.

Galeria artykułu

Pieniądze trafią na ulice

Pieniądze...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (8)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Biedrona077

 

23:07, 24/02/10

Moja wizja: Nie trzeba by było prowadzić torów przez TRAKT może wystarczyło by połączyć pętlę na Chełmie i pociągnąć tory w pobliże ul. Koralowej w końcu to tylko z górki ? ;)

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

23:03, 24/02/10

Autobusy do i z ulicy Gościnnej przyjeżdżają hurtowo w jednym czasie potem długa przerwa, a dojazd autobusem do centrum czy na Górną Orunię czy na Ujeścisko czy na Chełm w tych korkach to męczarnia, wliczając ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:30, 24/02/10

Tramwaj jest niezbędny dla mieszkańców Górnej Oruni, Ujeściska, Łostowic. Jest nadzieja, że po wybudowaniu Nowej Łódzkiej szybciej dotrzemy do centrum.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:23, 24/02/10

ale po co tramwaj na Orunie??? Jest wiele autobusów, plus po Trakcie jeździ olbrzymia ilość samochodów, a wybudowanie torowiska oznaczałoby zwężenie nie tylko Traktu do jednego pasa w każdą stronę, ale także ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:21, 24/02/10

Skąd ta pewność? Kto to załatwi, Biedrona077?

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

22:04, 24/02/10

Drogi Gościu Ad1. Porządny przystanek SKM będzie. Ad2. Tramwaj - nie ma rzeczy niemożliwych ;) Pozdrawiam

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:27, 24/02/10

Jasne, jasne. Ten tramwaj chyba by w powietrzu musiał latać. Niech zrobią porządny przystanek skm na Oruni z regularnymi kursami a nie takie śmieszne coś jak teraz jest.

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

16:37, 24/02/10

Jak najwięcej linii tramwajowych SZYBKO- bez korków I TANIO. Dlatego dobrze wywalczyć przywrócenie linii tramwajowej róznież na GOŚCINNEJ.

zgloś naruszenie

REKLAMA