Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Perypetii na kolei ciąg dalszy

 1 dodane: 13:34, 27/02/10

tagi:SKMkolejkarozkład

Szykuje się kolejna zmiana rozkładów pociągów na trasie Gdańsk-Tczew.

Perypetii na kolei ciąg dalszy
Perypetii na kolei ciąg dalszy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Remonty i rozmowy
Zmianę rozkładu wymusza planowany na marzec remont linii E-65 na odcinku Pruszcz-Tczew. Zanim korekty zaczną obowiązywać, Polskie Linie Kolejowe PKP (zarządca sieci kolejowej), spółka odpowiedzialna za wprowadzenie nowych rozkładów, musi porozumieć się z przewoźnikami, których składy kursują na tej trasie. A już teraz widać, że nie będzie to łatwe. Pociągów ma być bowiem mniej, czas jazdy wielu z nich również się wydłuży. Oznacza to wymierne straty dla przewoźników.

Tczew ma problem
Nieoficjalnie wiadomo już, że zdecydowana większość pociągów dalekobieżnych z Tczewa w kierunku Gdańska będzie musiała (przynajmniej do połowy maja – tyle potrwa remont) korzystać z innej magistrali kolejowej i „przebijać” się do Gdyni aż... przez Kościerzynę. Kłopoty czekają też pasażerów, korzystających z SKM. W tym przypadku poszkodowani są najbardziej mieszkańcy Tczewa. Jeśli zmiany wejdą w życie, to z Gdańska do ich miasta może dziennie kursować... jedna SKM-ka. Taką informację uzyskaliśmy u jednego z przewoźników. Z kolei nie potwierdza tego sprawca „całego zamieszania” PLK PKP.
- Na pewno nie będzie to jeden skład dziennie – mówi Robert Kuczyński, rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
A ile? Wciąż niewiadomo. Odpowiedź poznamy wtedy, kiedy przewoźnicy zaakceptują rozkład. Póki co „trwają rozmowy”.

Na Oruni zmiany na lepsze?
Jak zapewnia nas Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w PKP SKM w Trójmieście, liczba SKM-ek z Gdańska na Orunię (i w kierunku odwrotnym) oraz z Oruni do Pruszcza (i w kierunku odwrotnym) nie ulegnie zmianie. Jest jeszcze jedna pozytywna wiadomość.
- W zeszłym roku wprowadziliśmy na trasie Gdańsk-Pruszcz dodatkowe składy, zatrzymujące się także na Oruni. I po tym ile osób nimi podróżuje widać, że był to bardzo dobry pomysł. Nie wykluczamy, że w przyszłości jeszcze więcej naszych pociągów będzie kursować na tej trasie. Ten odcinek jest dla nas bardzo ważny. Mogę powiedzieć, że są już pierwsze jaskółki takich zmian – mówi Głuszek.
Na czym one polegają, przedstawiciel PKP SKM już nie precyzuje.
- Jest jeszcze za wcześnie na ujawnianie szczegółów. Ale wszystko idzie w dobrym kierunku – tłumaczy równie enigmatycznie dyrektor Głuszek.
Do tematu SKM-ek przejeżdżających przez Orunię jeszcze wrócimy. Miejmy nadzieję, że będą to dobre wiadomości. I że będzie to już niedługo.

Galeria artykułu

Perypetii na kolei ciąg dalszy

Perypetii na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Biedrona077

 

22:56, 28/02/10

SUPER. Ps. Pomału do celu :), wszystko będzie...

zgloś naruszenie
awatar

Artur

 

06:38, 28/02/10

W końcu biorą się za robotę mogli by też coś zrobić z przejazdem kolejowyn na Dworcowej. Zresztą plany były ale się zmyły hehehe.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:16, 27/02/10

Kto jechał zmodernizowanym składem po nowym odcinku kawałek za Tczewem ten wie że warto czekać. Zapieprza setką po torach gładkich jak stół.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:38, 27/02/10

Jestem za

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń