Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Piknik na Oruni: W sobotę przybijamy piątki w imieniu sąsiedzkiej solidarności!

 1 dodane: 18:24, 27/08/15

tagi:

Będą darmowe (ale jest pewien haczyk!) kiełbaski i naleśniki, będzie strefa relaksu i strefa zabawy. Będzie też koncert, malowanie tunelu i... - zresztą, sprawdźcie sami! Już w sobotę (29 sierpnia) na Oruni szykuje się nietypowa impreza. Będziecie?

Piknik na Oruni: W sobotę przybijamy piątki w imieniu sąsiedzkiej solidarności!
Piknik na Oruni: W sobotę przybijamy piątki w
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Wspólne grillowanie, kosztowanie smakołyków. Do tego hamaki, leżaki i kanapy w skwerku na Junackiej i po drugiej stronie - na Związkowej. Dla dzieciaków będzie... żużel rowerowy.

Do tego malowanie tunelu - o tej akcji upiększającej pisaliśmy tutaj. W najbliższym czasie zamieścimy wywiad z artystką, która już od kilku dni zmienia tunel na Junackiej. Ciekawych historii tutaj nie zabraknie, niektórzy oruniacy potrafili przynieść młodej artysce...swój obiad z domu!

Piknik, który wystartuje 29 sierpnia (sobota) o godzinie 13, realizowany jest w ramach projektu Zrozumieć Sierpień.

Od 13 do 17 zabawa odbywać się będzie przy skwerze na Junackiej. Tam właśnie rozstawią się stoły z pysznościami, które będzie można dostać niemalże za darmo. Co to znaczy niemalże za darmo?

- Na plandece przygotujemy napis "Orunia ponad podziałami". Będziemy zapraszali wszystkich gości pikniku do odciśnięcia tam swojej dłoni. Jednak w tym odbiciu trzeba będzie napisać, czego życzy się Oruni, lub czego życzy się swoim sąsiadom. Będzie można też napisać ogólnie, jak pojmuje się ideę solidarności - mówi nam Dorota Przybylska, kierowniczka świetlicy w Gościnnej Przystani.

Za taką "pracę" uczestnicy pikniku otrzymają darmową kiełbaskę, lub darmowego naleśnika.

To właśnie Gościnna Przystań, wspólnie z lokalną Radą Dzielnicy zaangażowali się w projekt "Zrozumieć Sierpień na Oruni", który organizuje Europejskie Centrum Solidarności.

Wieczorem (godz. 18.00–19.30, w parku na Związkowej, (czyli po drugiej stronie tunelu) zagra zaś Remont Pomp, kapel o gdańskich korzeniach oraz zaśpiewa grupa aktorska, która specjalizuje się w muzyce ludowej.

Galeria artykułu

Piknik na Oruni: W sobotę przybijamy piątki w imieniu sąsiedzkiej solidarności!

Piknik na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.198.*

22:09, 29/08/15

Świetny koncert, brawo!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.198.*

13:57, 28/08/15

A jak dojść na ten piknik idąc od poczty z gościnnej? Pytam bo od niedawna mieszkam na Oruni.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

46.171.10.*

07:54, 28/08/15

Ide na to!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń