Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 17/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Drogowa prowizorka

 1 dodane: 10:44, 01/03/10

tagi:remontZDiZulice

Wiemy już, na których ulicach w Gdańsku zostaną w pierwszej kolejności wykonane drobne naprawy nawierzchni.

Drogowa prowizorka
Drogowa prowizorka
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Nie tak dawno pisaliśmy o możliwości otrzymania od Zarządu Dróg i Zieleni odszkodowania za zniszczone na ulicznych wybojach auto. Do pisania takich wniosków nawoływali sami urzędnicy. I robią to nadal, choć już nieco ciszej. Dlaczego? Po tegorocznej zimie stan gdańskich ulic jest wyjątkowo fatalny, w wielu miejscach nie sposób przejechać bez „zaliczenia” drogowych dziur i kolein. Na wiosnę wielu kierowców taka jazda „w podskokach” zaprowadzi prosto do warsztatu. I gdyby nagle każdy z poszkodowanych miał pisać do ZDiZ-u wniosek o odszkodowanie, miasto miałoby poważny problem finansowy. Urzędnicy postanowili więc zmierzyć się z problemem nie tylko na papierze. Drogowcy ruszyli na ulicę.
W pierwszej kolejności naprawy będą przeprowadzane na głównych ciągach komunikacyjnych: Trakcie Św. Wojciecha, Okopowej, Podwalu Przedmiejskim, Al. Grunwaldzkiej, Al. Zwycięstwa, Kartuskiej, Elbląskiej, Sucharskiego, Świętokrzyskiej, Warszawskiej, Jabłoniowej i Starogardzkiej. Prace będą prowadzone także na innych ulicach, ale tam robotnicy będą, póki co, wysyłani tylko w nagłych przypadkach – kiedy naprawa będzie konieczna ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Tak już dzieje się na ulicy Małomiejskiej, gdzie kilka miejsc na jezdni zostało już „załatanych”.
- W tej chwili naprawy są prowizoryczne i polegają na zalewaniu powstałych dziur asfaltem niezależnie od warunków atmosferycznych. Chodzi tylko o to, by otwór się nie powiększał, a kierowcy nie niszczyli na nim zawieszenia. Kiedy warunki się poprawią – będzie cieplej i sucho – ekipy naprawcze raz jeszcze pojawią się w każdym z tych miejsc, by dokonać prawidłowych napraw – tłumaczy Mieczysław Kotłowski, dyrektor ZDiZ.
Takie prowizoryczne naprawy mogą potrwać aż do kwietnia (przy założeniu, że zima nie zaatakuje znowu). Koszt takich remontów w całym Gdańsku wyniesie około 3 milionów złotych, dwa razy więcej niż rok temu.
Na ten moment listę remontów (już bez prowizorki), które czekają Orunię i Gdańsk Południe w 2010 roku zamyka... jedna ulica. Będzie to 200 metrów ulicy Raduńskiej.

Galeria artykułu

Drogowa prowizorka

Drogowa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

11:24, 03/03/10

a my dostalismy zwrot za naprawę przebitej opony i wygietej felgi od ZDiZ w Gdańsku! to na prawdęe nie jest trudne i wbrew pozorom nie wymaga złożenia stosu dokumentów! w naszym przypadku wystarczyło zdjęcie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:04, 02/03/10

A to feler, westchnął seler i wykupił vipowskie miejsce na "stadionie dla bydła"...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:33, 02/03/10

Ludzie, miasto jest tak potężnie zadłużone, ma wiele kredytów pobranych, że nie liczcie na takie duperele jak naprawa dróg i chodników. Wasze podatki idą na stadion dla bydła i na Europejskie Centrum ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Biedrona077

 

13:26, 02/03/10

JEŚLI CHODZI O ŁATANIE TRAKTU TO CZY MAMY SIĘ CIESZYĆ ŻE ŁATAJĄ?... Powiem tak- to wstyd że droga wjazdowa do GDAŃSKA jest o tak słabej JAKOŚCI i chodzi mi tu zarówno o nawierzchnię jak i o okolicę. Samo Euro ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:36, 02/03/10

Przeczytaj dobrze artykuł to zrozumiesz sarkazm w mojej wypowiedzi. Pozdrawiam

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:18, 01/03/10

dzony na prezydenta!!! prawie jak Kononowicz, nie będzie niczego, remontów też nie!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

17:54, 01/03/10

Ja bym nie łatał tylko poczekał i pół roku przed EURO 2012 zaczął łatać.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:49, 01/03/10

To w końcu krajowa jedynka! jak już obwodnica południowa będzie gotowa, trakt powinno rozryć się do gołej ziemi na całej szerokości i położyć wszystko nowe łącznie z kanalizacją burzową.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:31, 01/03/10

Na takie naprawy jakie funduje nam ZDIZ szkoda pieniędzy, to co jest śmiechu warte "pracownik wkłada łopatą asfalt i udeptuje go nogami " nie wiem co to za metoda i kto za to płaci.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń