Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Krzyż Pro Mari Nostro dla Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdańsku

 5 dodane: 12:40, 03/03/10

tagi:KrzyżPro Mari NostroSP16

10 lutego uczniowie naszej szkoły z nauczycielami: Jolantą Gołuńską i Mirosławem Sulikowskim, uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 90. rocznicę zaślubin Polski z Morzem.

Uroczyste wręczenie honorowego odznaczenia
Uroczyste wręczenie honorowego odznaczenia
Fot. sp16

Fotografia 1 z 5

Z tej okazji do Pucka przybyło wielu znaczących gości: Prezydent RP Lech Kaczyński, marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski, arcybiskup metropolita gdański, Sławoj Leszek Głódż.

Działania naszej szkoły na rzecz edukacji morskiej zostały uhonorowane  Krzyżem Pro Mari Nostro. Odznaczenie przyznane przez Ligę Morską i Rzeczną wręczył opiekunowi koła, Jolancie Gołuńskiej, prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, kpt. ż. w. Andrzej Królikowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej od kilku lat podejmuje działania na rzecz edukacji morskiej. Organizuje obozy letnie i zimowe, wycieczki turystyczne i krajoznawcze, popularyzuje sporty morskie. Od kilku lat z rzędu zajmuje II miejsce w kategorii szkół podstawowych na najlepiej działające koło w Polsce.

11 lutego członkowie koła Ligi Morskiej i Rzecznej przygotowali uroczystość związaną z 90. rocznicą zaślubin Polski z Morzem oraz podsumowaniem rocznej pracy. Całej społeczności szkolnej zaprezentowany został otrzymany Krzyż. Nie zabrakło również piosenek i wierszy o tematyce marynistycznej.

Gość, Ryszard Siekanowicz z Urzędu Morskiego, wręczył dyrektor Ninie Markiewicz-Sobieraj, pamiątkowy medal. Otrzymali go również nauczyciele działający na rzecz edukacji morskiej: Jolanta Gołuńska i Bożena Bukowska. Na zakończenie uroczystości dyrektor Nina Markiewicz Sobieraj podziękowała uczniom i nauczycielom za wspaniałą pracę i życzyła dalszych osiągnięć.

Danuta Galant, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 16

Galeria artykułu

Uroczyste wręczenie honorowego odznaczenia

Uroczyste...

Dyrektor Nina Markiewicz-Sobieraj prezentuje otrzymany przez szkołę Krzyż Pro Mari Nostro

Dyrektor Nina...

Pamiątkowe zdjęcie po szkolnej uroczystości

Pamiątkowe...

Uczniowie godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 16

Uczniowie...

Występy członków szkolnego koła Ligi Morskiej i Rzecznej

Występy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

18:04, 05/03/10

Brawo 16-stka!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń