Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 26/11/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kto pomoże zastawić wielkanocne stoły?

 1 dodane: 13:19, 15/03/10

tagi:CaritasZatokaGimnazjum nr 10Wielkanoc

Zapraszamy oruńską społeczność do włączenia się w pomoc zastawiania wielkanocnych stołów. Szkolne Koło Caritas zbierać będzie produkty w sklepie Zatoka.

Kto pomoże zastawić wielkanocne stoły?
Kto pomoże zastawić wielkanocne stoły?
Fot. gimnazjum10

Fotografia 1 z 1

Do świąt coraz bliżej. Z niecierpliwością na nie czekamy, bo mają nam przynieść nowe życie, to w sercach i przyrodzie. Jednocześnie coraz częściej zadajemy pytanie, które niestety dręczy większość oruńskiej społeczności: „Jak wykombinować coś atrakcyjnego na świąteczny stół z i tak niewielkiego budżetu”.
Dopóki pracujemy, to pomimo częstych narzekań, z pewnością nie pierwszy i nie ostatni raz dokonamy cudu na naszych świątecznych stołach. Problemy rozpoczynają się, kiedy emerytura lub renta jest z tej najniższej półki, a dramatem staje się, kiedy jest to jedny dochód w gospodarstwie domowym.
Opłaty, szczególnie te spowodowane długimi mrozami, połknęły niektóre „renciny” w całości. W tym roku zabraknie produktów na świąteczny stół nie tylko w domach, które niektórzy nazywają patologicznymi. Będzie brakować w tych zwykłych, czystych, gdzie u ludzi, którzy przepracowali wiele lat, renta czy emerytura wystarczy na opłaty, leki i… nic więcej. Właśnie do takich osób, starszych, chorych, często niemogących już wyjść samodzielnie ze swojego mieszkania ma dotrzeć młodzież.
Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 10 wraz z Salezjanami Współpracownikami rozpoczyna akcję „Wszyscy pomagamy zastawić wielkanocne stoły”. W nadchodzący piątek 19 marca od 12:00 do 20:00 i sobotę 20 marca od 8:00 do 16:00 przy wejściach do Zatoki przy Trakcie św. Wojciecha, SKC wystawi świąteczne stoły. Można będzie położyć na nich wszystkie trwałe produkty żywnościowe. Zebrana żywność, wraz z tą zakupioną przez Salezjanów Współpracowników, posłuży do wykonania paczek świątecznych, a młodzież doręczy je osobom starszym i chorym.

Galeria artykułu

Kto pomoże zastawić wielkanocne stoły?

Kto pomoże...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (9)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

19:09, 17/03/10

podoba mi się ta akcja myślę ,ze dzieciaki uczą się miłości do blizniego a ludziom starszym i schorowanym robią wielka radośc :))

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:01, 17/03/10

To smutne,że komuś chce się pisać obraźliwe teksty w takim szlachetnym kontekście.

zgloś naruszenie
awatar

p.kluz

 

22:08, 16/03/10

Obraźliwy komentarz został usunięty. Proszę o kulturalne opinie. Pozdrawiam.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:55, 16/03/10

Bardzo fajna akcja. Oby tylko zebrane rzeczy trafiły do faktycznie potrzebujących, a nie do menelostwa i cwaniaczków, którzy na piwsko i papierosy mają, a na chleb czy lizaka dla dziecka już nie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

08:28, 16/03/10

Tylko nie CARITAS

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:47, 15/03/10

Bardzo fajne są te dzieciaki z "Dziesiątki"

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:44, 15/03/10

Zonk-"nie ma" pisze się oddzielnie-pani od matematyki.

zgloś naruszenie
awatar

p.kluz

 

16:56, 15/03/10

Dziękuję za uwagę. Poprawiłem godzinę.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:23, 15/03/10

Maly zonk w odzinach. ;D Niema 80:00 tak mala podpowiedziec dla redaktora :P Pewnie pani od Matematyki pisala artykul :P

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń