Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 18/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Prawoskręt na tak i na nie

 2 dodane: 17:40, 16/04/10

tagi:prawoskrętTraktskrzyżowanieDworcowa

Orunia. Wydłużyć i poszerzyć prawoskręt z Ulicy Dworcowej na Trakt Św. Wojciecha – postulował pod koniec stycznia jeden z naszych Czytelników. Urzędnicy odpowiadają na to: tak, ale...

Prawoskręt na tak i na nie
Prawoskręt na tak i na nie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

O pomyśle naszego Czytelnika pisaliśmy tutaj. Problem został wówczas zaprezentowany przez Użytkownika następująco:

„ (...) A więc nieszczęsny wyjazd z ulicy Dworcowej na Trakt Świętego Wojciecha skutecznie utrudnia poruszanie się i niewątpliwe powoduje korki w czasie większego natężenia ruchu. (...) Rozwiązanie według mnie wydaje się bardzo proste i niezbyt kosztowne. Wydłużyć, poszerzyć wyjazd prawoskrętu w kierunku centrum Gdańska. Warunki tam są dobre, jest tam dużo miejsca na przeprowadzenie tej operacji.”
Sprawę zgłosiliśmy do gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Pomysł spodobał się urzędnikom. Ale w nieoficjalnych rozmowach przyznawali, że najprawdopodobniej ze względu finansowych nie uda się go zrealizować.
- Jeżeli okaże się, że w tym miejscu przebiegają pod ziemią sieci trakcyjne, to realizacja tego pomysłu będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na taki wydatek nie mamy pieniędzy – tłumaczyli.
Na skrzyżowanie Dworcowej i Traktu Św. Wojciecha inspektorzy ZDiZ-u jednak pojechali. Co się okazało?
„Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku informuje, że przeprowadził analizę możliwości technicznych budowy wnioskowanego prawoskrętu. Po uzyskaniu informacji od gestorów uzbrojenia podziemnego stwierdzenia, że nie występują kolizje uniemożliwiające jego budowę.” – pisze w skierowanym do naszej redakcji e-mailu Maciej Radowicz, zastępca dyrektora gdańskiego ZDiZ-u.
Czy pomysł naszego Czytelnika doczeka się więc realizacji? Niestety, druga część wspomnianego wyżej e-maila nie napawa już optymizmem:
„Tym niemniej z uwagi na ilość podobnego typu wniosków, nierzadko w miejscach o większym znaczeniu komunikacyjnym niż skrzyżowanie Traktu Św. Wojciecha z ul. Dworcową, oraz ograniczone możliwości finansowe tut. Zarządu, informujemy, że w najbliższym czasie wniosek ten nie zostanie zrealizowany.” – kończy Radowicz.
Urzędnicy nie potrafią jednak powiedzieć, co w tym przypadku oznacza „najbliższy czas”. Będziemy im przypominać o realizacji tego pomysłu. W najbliższym czasie, oczywiście.

Galeria artykułu

Prawoskręt na tak i na nie

Prawoskręt na...

Prawoskręt na tak i na nie

Prawoskręt na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

p.kluz

 

18:01, 17/04/10

c.d. 2. W sprawie nieużytków na ul. Dworcowej interweniowaliśmy kilka miesięcy temu w tekście pt. "Nowatorskie zagospodarowanie" ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.kluz

 

17:46, 17/04/10

Witam, redakcja została wezwana do tablicy, więc odpowiadam. 1. Na temat przejść i przejazdów przez tory pisaliśmy kilkukrotnie. Najwięcej informacji na ten temat jest w tekście pt. "Niebezpieczne przejścia ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:49, 17/04/10

Wiadukt na dworcowej przez tory był planowany za Gierka, obecnie skreślony z planu inwestycyjnego. W 2011 do remontu, po 2020 do likwidacji.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:34, 17/04/10

Z uporem wracam do placu zabaw i parkingu przy ul. Dworcowej dwa tygodnie temu przywieziono tu trzy górki piachu , pierwszego dnia dwoje ludzi 1 górkę rozgrabiło, dwie pozostałe znikają bo zabierają je ludzie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:36, 17/04/10

Do Redakcji. Moze byscie sie dowiedzieli cos wiecej na temat tych tuneli co niby maja byc bo i ja slyszalem o jakiejs kladce na przejazdem ale zadnych konkretow nie ma nigdzie tylko mjakies plotki. Jak wybuzali ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:11, 17/04/10

Do 2020 mają zamknąć przejazd przy dworcowej na rzecz tuneli czy wiaduktów w Lipcach i przy sandomierskiej. Widać, że im się nie chce.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:42, 16/04/10

Do Urzędasów - Ludzie bulą grubą kasę w podatach i gdzie ona się rozchodzi, skoro nie ma NA NIC??? Efektów jakoś nie widać!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń