Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 23/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Superstycje

 1 dodane: 18:24, 23/04/10

tagi:

:)
:)
Fot. oksytocyna

Fotografia 1 z 1

Przesądy działają zawsze, jak już zawiodła moralność i etyka, to na napędzanym strachem magicznym przesądzie zawsze można polegać. Najciekawsze, jak pięknie się on wpisuje w naszą, chrześcijaństwem tworzoną rzeczywistość.

Moja rodzicielka, wpajała mi słownie wartość uczęszczania do kościoła sama jednak niezbyt słowom swoim w czynie sprzyjała. Równie silnie przekonywała mnie do nieprzechodzenia pod rozkraką, co groziło nieznanym mi nieszczęściem. Się nie przechodzi i już. Nie można szyć na sobie, bo zaszyje się duszę (sic!), o ile ktoś ma... Moja cioteczna babka będąca różą różańcową różę paliła nad uchem, leczniczo. Ponadto kokardkę zawiązywała przy kołysce. Moja siostra absolutnie wierząca przywiozła mi z Turcji malusi talizmanek „oczko proroczka”, mi czasem zdarza się coś odpukać, bo wydaje mi się, że słowami stworzę nieprzychylną rzeczywistość.

Co w tych przesądach jest? Cos być musi, może jakieś energie niekorzystne się wydzielają pod rozkraką, może to, a może tamto, w każdym razie przesądnie przekonana jestem, że nie wynikają one znikąd, że nieracjonalna wiara w rzeczy nadprzyrodzone wynikać musi z doświadczeń generacyjnych, z przećwiczenia określonych kombinacji sytuacji. A potem to wszystko wpuszczone w aktualną, antyiluzyjną rzeczywistość...

 

http://www25.patrz.pl/u/f/43/71/70/437170.jpg

 

Galeria artykułu

:)

:)

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń