Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Policjanci wychodzą z Gościnnej 1

 1 dodane: 13:58, 29/04/10

tagi:policjaprzeprowadzkaGościnna

Już wkrótce opustoszeje dotychczasowa siedziba oruńskich dzielnicowych – budynek przy Gościnnej 1. Wciąż nie wiadomo, dokąd przeniosą się policjanci.

Policjanci wychodzą z Gościnnej 1
Policjanci wychodzą z Gościnnej 1
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Stróżów prawa do przeprowadzki skłoniły wysokie koszty utrzymania budynku. Już wcześniej z Gościnnej 1 do Wrzeszcza przenieśli się policyjni technicy. Obecnie Gościnną 1 zajmuje już tylko sześciu oruńskich dzielnicowych i kierownik całego referatu. Policjanci zapewniają, że robią wszystko aby pozostać na Oruni.
- Spotkaliśmy się tutaj z wielką życzliwością rozmaitych, lokalnych instytucji. Kilka z nich zaproponowało nam swoje lokale, które możemy przeznaczyć na naszą działalność. Ich koszty utrzymania są dużo mniejsze niż na Gościnnej 1 – mówi podinspektor Henryk Jabłoński, zastępca komendanta oruńskiego komisariatu.
Wiadomo, że rozmowy prowadzone są m.in. z Biurem Obsługi Mieszkańców nr 4, które zaproponowało funkcjonariuszom do wyboru dwa lokale przy ulicy Sandomierskiej. Rozmowy toczą się również z przedstawicielami przychodni na ulicy Gościnnej. Być może policjanci będą mogli już wkrótce właśnie tutaj się przeprowadzić. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ciepło o tym pomyśle wyraża się gdański wiceprezydent Maciej Lisicki. Sami stróże prawa również preferują właśnie to miejsce na swoją przyszłą siedzibę. A tą poznamy za około dwa tygodnie. W pomoc policjantom zaangażował się także Piotr Wróblewski, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”.
Nie ma jeszcze konkretnych ustaleń, z których wynikałoby co dalej z budynkiem przy ulicy Gościnnej 1. Kiedy tylko uzyskamy informację, jaka instytucja lub firma wprowadzi się pod ten adres, od razu zamieścimy ją na naszym portalu.

Galeria artykułu

Policjanci wychodzą z Gościnnej 1

Policjanci...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

13:24, 01/05/10

Z budynku już zniknęły wszelkie tablice informacyjne.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:11, 30/04/10

Przychodnia jest pusta od wielu lat. Na komisariat jak ta lala. Na co czekać.....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:33, 29/04/10

i kto nas teraz będzie bronić :-D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:48, 29/04/10

w informacji jest błąd. Otóż nie stróżów prawa (bo takowego w III PRL nie ma dla uczciwych obywateli), lecz stróżów "lewa".

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:25, 29/04/10

Ja mam bude kolo domu moge odstapic :D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

16:32, 29/04/10

Ale której przychodni? Kolejowa stoi pusta.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń