Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 20/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Co tam Panie w polityce?;p

 1 dodane: 11:47, 11/05/10

tagi:

Co tam Panie w polityce?;p
Co tam Panie w polityce?;p
Fot. Yuka29

Fotografia 1 z 1

Maj jest miesiącem, gdy flagi państwowe łopoczą regularnie. Jestem stworzeniem politycznym. To znaczy z musu, jak większość... U nas po prostu TRZEBA znać się na polityce, bo ta dziedzina (życia?!), zdaje się być wszechobecna. Więc w zasadzie – cytując klasyka: „Nie chcem, ale muszę! ;p

Również w maju, z powodu imienin mojego Padre, mam okazję raz do roku „zbadać nastroje polityczne” w mojej obszernej rodzinie,  o tyle ciekawej, że absolutnie niejednomyślnej.  W moim małym świecie to próba zaiste reprezentatywna...

Po pierwszym toaście za zdrowie solenizanta widać jak wszyscy pałają chęcią zajęcia stanowiska, odnośnie ostatnich i bieżących wydarzeń!

Ciocia Dana zagaja pierwsza.

-         To straszne, co stało się w Smoleńsku. Pomyśleć, że mija już miesiąc od tego wydarzenia!

Reszta biesiadników potakuje zgodnie, że tak. Tutaj pełna zgoda! Rzeczywiście straszne! Ale w końcu nie po to spotkali się przy jednym stole, żeby się tak zgadzać bez sensu... Więc Wuj Rysiek pyta zaczepnie:

-         A co sądzicie o pochówku na Wawelu?

Ciotce Basi fakt ten nie robi różnicy, bo w końcu kogoś muszą tam chować, a królów jak wiadomo w chwili obecnej nie posiadamy. Ciocia Dana jest za i przy okazji wspomina o atrakcyjnych ofertach biur podróży, których hitem są zorganizowane wycieczki do Smoleńska. I owszem rozważa wzięcie w niej udziału!

Wuj Zbyszek (po kolejnym toaście) jest bardziej kontrowersyjny i mówi, że absolutnie Wawel był pomysłem od czapy. Temat jakby został wyczerpany...

Całe szczęście w odwodzie pozostaje kwestia wyborów prezydenckich.

Najpierw wszyscy zgodnie obśmieli kapitana z Gdyni, któremu udało się zebrać dwa tysiące podpisów, ustalając że każdemu z zebranych w samej rodzinie i wśród znajomych udałoby się pozyskać więcej! Jednakowoż chęci udziału w starciu, ewidentnie nie przejawiał nikt!

Opalony kandydat z wyrokami prawo i nieprawomocnymi, też bynajmniej nie poróżnił dyskutantów. Ale musiało paść wreszcie staropolskie imię JAROSŁAW!

Babcia Hania nie jest do cholery jakąś Polską „B”, żeby na niego głosowała! Na takie dictum oburzyła się z kolei ciocia Bronia – gorąca zwolenniczka JK. Z racji niebagatelnych 98 lat, polityka historyczna jest jej bardzo bliska. A poza tym ksiądz z Torunia, nieraz mówił że to prawdziwy Polak!

Ciotka Dziunia, wcześniej zastanawiała się nad Komorowskim, ale po tym jak został pełniącym obowiązki – nie jest już tego taka pewna. Uważa natomiast, że Sikorski spisałby się lepiej... Na ten moment,  nie deklaruje skorzystania ze swoich praw wyborczych i do urny iść nie zamierza!

Co to za kraj, gdzie do jasnej anielki, do sparingu szykuje się 22 kandydatów, a głosować i tak nie ma na kogo???

- No to zdrowie pieknych pań po raz siódmy!

Za to ile radości nastręczy obszczekanie elekta (ktokolwiek by nim nie został) za rok.  Już nie mogę się doczekać! ;p

 

 

 

 

Galeria artykułu

Co tam Panie w polityce?;p

Co tam Panie w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

13:04, 12/05/10

extra zdjecie. Nie wiadomo w sumie czy flagi nobilitują pranie, czy pranie dezawuuje flagi

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

 

11:44, 12/05/10

Coś mi podszeptuje, że z Radą Osiedla poradzimy sobie bez pomocy niżej wymienionego;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:47, 11/05/10

nie tylko zmieniła, ale przeprosiła i w rękę pocałowała, teraz naród musi się zrehabilitować i zagłosować na pana z przeszłością, aby nam sprawił ładną przyszłość... ratunku

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:01, 11/05/10

Dziś czytałam na WP, że PKW zmieniła zdanie. Lepper może...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:02, 11/05/10

Gdyby tak żywa dyskusja przy stole toczyła się na temat wyborów do rady osiedla na Oruni, uuuuuuu.. by było. Może Leppera zaprosić do nas, skoro odmówili mu w PKW. Z pewnością zaktywizowałby społeczność oruńską.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:16, 11/05/10

Zapewne na jakiegoś kandydata;p Pewne jest jednak to, że jak zawsze udział w wyborach wezmę;p

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

13:48, 11/05/10

Zgodnie z obietnicą: "Tekst i zdjęcie - git majonez" :-) To na kogo yuko głosujesz? :-)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

27/11 Kupię mieszkanie blisko Parku Oruńskiego. tel 660903876...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń